Berušky Včelky Motýlci Mravenečci Medvídci Ježečci Veverky

1. Veverky

detašované pracoviště Mateřská škola Pampeliška

 • Alexandra Hulvertová, DiS – učitelka MŠ
 • Anežka Kopáčová – učitelka MŠ
 • Ludmila Šimůnková – asistent pedagoga
 • Mgr. Eva Fišerová – asistent pedagoga
 • Dagmar Rezková – provozní zaměstnanec

Tel.: 725 459 972

2. Ježečci

detašované pracoviště Mateřská škola Pampeliška

 • Šárka Vávrová – vedoucí učitelka MŠ, logopedický asistent, školní koordinátor EVVO
 • Adriana Vávrová – učitelka MŠ
 • Radka Altmanová – asistent pedagoga
 • Gabriela Jusková – provozní zaměstnanec

Tel.: 725 459 972

3. Včeličky

zelený pavilon

 • Pavla Čechová – učitelka MŠ, logopedický asistent
 • Lucie Kalašová – učitelka MŠ
 • Dagmar Bartošová – asistent pedagoga, školní asistent
 • Alena Knoblochová – provozní zaměstnanec

Tel.: 323 607 474
vcelicky@msslunicko.eu

2. Motýlci

oranžový pavilon

 • Bc. Tereza Dvořáková DiS. – učitelka MŠ, logopedický asistent
 • Bc. Jana Landová – učitelka MŠ, logopedický asistent
 • Lucie Hladíková – asistent pedagoga
 • Lucie Dvořáková – provozní zaměstnanec
 • Markéta Hájková – hospodářka školy
 • Pavel Bareš – školník

Tel.: 323 607 473
motylci@msslunicko.eu

1. Mravenečci

modrý pavilon

 • Alena Kopáčová – zástupkyně ředitelky školy
 • Hana Dubnová – učitelka MŠ
 • Andrea Melenová – učitelka MŠ
 • Eva Vilímová – asistent pedagoga
 • Renata Procházková – provozní zaměstnanec

Tel.: 323 607 472
mravenecci@msslunicko.eu

4. Berušky

žlutý pavilon

 • Mgr. Václava Kunická – ředitelka MŠ
 • Mgr. Magdaléna Wagnerová – učitelka MŠ, školní koordinátor EVVO
 • Alena Víšková – učitelka MŠ
 • Andrea Melenová – učitelka MŠ
 • Michaela Doležalová – asistent pedagoga
 • Miroslava Budáková – provozní zaměstnanec

Tel.: 323 607 475
berusky@msslunicko.eu

Medvíďata

detašované pracoviště
1. třída Lesní mateřské školy

 • Mgr. Miroslava Čížkovská – učitelka MŠ
 • Melisa Zákorová – učitelka MŠ
 • Eva Šérová – školní asistent

Tel.: 736 133 406

Třídní nástěnka

Týden 11. 10. – 15. 10. 2021 Téma: Ovoce a zelenina, sklizeň

Na začátku týdne jsme využili přineseného ovoce a zeleniny. Vyzkoušeli jsme si poznat ovoce a zeleninu více smysly. Poté jsme pochutiny degustovali a vytvářeli pokrmy a aranžmá na tác. Během týdne přibyly aktivity zaměřené na dané téma. S použitím magnetek jsme si zopakovali, jaké ovoce roste na stromě, keři. Prohloubili jsme si poznatky z dané oblasti, řadili ovoce podle velikosti. Vytvořili jsme si vlastní kukuřici – můžete si ji prohlédnout ve třídě. Hráli jsme hru Čarovný les, zpívali písničku Měla babka čtyři jabka a tancovali mazurku. Učili jsme se básničku Foukej, foukej větříčku. Nadále jsme podporovali kooperaci a přátelství mezi dětmi.

Interesantní kulturní vložkou byl edukační projekt zaměřený na dinosaury. Děti se nejen dozvěděly zajímavosti o dinosaurech, ale zkusily si i spoustu interaktivních úkolů např. po přelezení tunelem zahřívat figurky dinosaurů, chytat prehistorické ryby dřevěným prutem aj.

Všem rodičům děkujeme za přinesení ovoce a zeleniny a za košt moštu!

V příštím týdnu na viděnou                      Maruška Mauerová

Týden od 4. 10. do 8. 10. 2021

Týdenní aktivity byly motivovány mezinárodním dnem zvířat (3. října). Velmi zajímavou a zábavnou byla návštěva statku v Nechánicích. Děti měly možnost krmit a hladit většinu zde chovaných zvířat – králíky, morčata, prasátko, poníky, osly, pštrosa. Výbornou byla příležitost koníky i oslíky hřebelcovat, dotýkat se jejich srsti. I dětské hřiště nepřišlo zkrátka, děti využily všechny jeho atrakce.

Společně jsme si prohloubili znalosti o lesních zvířátkách i zvířátkách na statku, zazpívali si písničku Čížečku, čížečku. Naučili jsme se básničku Típ, típ, típ s pohybovým doprovodem, hráli hry: Pan čáp ztratil čepičku, Já bláznivá kuchařka aj. Na závěr jsme se vydali na procházku za poznáním do nedalekého lesa. Zajímavým zpestřením byla návštěva SVÍČKÁRNY v Šestajovicích. Děti se seznámily s technologickým postupem výroby svíček. V rámci připraveného workshopu si nabarvily svíčky a vyrobily koupelnovou sůl. O čtvrteční dopolední program se nám postarali známý zpěvák Jiří Helekal se svou chotí. Svým pěveckým výkonem a akčním nasazením rozproudil pan zpěvák celé dětské publikum.

V dalším týdnu se těším na viděnou                                                    Maruška Mauerová

Týden od 27.9. do 1.10.2021 

Tento týden jsme měli téma Drak, Vítr a sv. Václav. Na toto téma jsme pak s dětmi volili aktivity – vyráběli jsme papírové draky a děti zkoušely jejich létající schopnosti, ale bohužel vítr nám zrovna nepřál. Povídali jsme si o svatém Václavovi a zpívali o něm písně. Ve středu probíhala akce Zdravé Vaření, která děti moc bavila. Připravovali jsme pomazánku, obložený talíř a ovocný i zeleninový salát. Konec týdne jsme završili akcí s hasiči z Jílového u Prahy, kteří dětem ukázali hasičské auto a nechali je, aby si vyzkoušely stříkat z hadice.

Melisa Zákorová

Týden od 20.9. do 24.9.2021 Téma Doprava a Den bez aut

Téma tohoto týdne byla dopravní výchova. Nejprve jsme si s dětmi zopakovali bezpečné chování při dopravním provozu a poté jsme vyrazili do ulic. S dětmi jsme zjišťovali, kdo jezdí do školky autem (samostatně nebo sdíleně), autobusem, na kole nebo chodí do školky pěšky. Děti hledaly dopravní značky v okolí MŠ a říkali jsme si, co dané značky znamenají. Děti jsou velmi šikovné a proto se těšíme na příští týden a společné vaření.

Zákorová Melisa

Týden od 13.9. do 17.9.2021 Rodina a kamarádi

Tématem tohoto týdne byla rodina a kamarádi. Děti se naučily básničku “ Kamarád, kamarád „, řekli jsme si, kdo to je kamarád a na co ho potřebujeme. Povídali jsme si o rodinných vztazích, řekli jsme si, jak se jmenuje maminka, tatínek, bratr nebo sestra a jiní členové rodiny. Zkusili jsme namalovat maminku s pomocí tuše a špejlí. 

Děti si z domova přinesly své fotografie, když byly miminka a pak jsme hádali, kdo to je. Ozdobili jsme společně našimi fotografiemi náš Stromek Medvíďata, kde každý udělal otisk prstů a pak nalepil vlastní fotografie, vyšlo to moc hezky, dětem se moc líbilo. 
Denně jsme také chodili na procházku do vedlejšího lesa, hledali jsme barevné listy, houby (našli jsme jen muchomůrky😄), stopy zvířat a dokonce se nám podařilo vidět i zajíce, který  od nás rychle utíkal 😄
Také jsme mapovali kontejnery a povídali jsme si, jak máme správně třídit odpad.
Zapsala Miroslava Čížkovská

Týden od 6.9 do 10.9.2021 – téma Adaptace a loučení s létem

V dalším radostném týdnu jsme s Medvíďaty a Liščaty navštívili blízkou přírodu v okolí školky, krásný les a travnaté hřiště. Dopolední slunečné dny děti trávily u lesa, kde objevovaly bylinky a rostliny. Sbíraly jitrocel, který jsme následně s dětmi naložili do cukru a citrónu a nemůžeme se dočkat, až jitrocelový sirup ochutnáme. Děti pozorovaly housenky, sbíraly jim kopřivy a sledovaly, jak se začaly kuklit. Také kreslily třídní strom, na který v dalším týdnu budeme lepit fotografie. Konec týdne jsme završili učením, jak si správně čistit zoubky, a které potraviny jsou pro zoubky škodlivé, a které jsou pro ně vhodné. Tento týden byl plný nových zážitků a těšíme se na další zážitky v příštích týdnech.

Melisa Zákorová

Týden od 1.9. do 3.9.2021 – Adaptace a pravidla

1. září se naše Medvíďata po dlouhých letních prázdninách vrátila do známého místa a tam radostně přivítala nové členy naší třídy, se kterými jsme si společně všechno ukázali, kde co máme, s čím si můžeme hrát a na co se musíme zeptat.

Během těchto dnů děti společně s učitelkami pomáhaly plít záhony, kluci odváželi trávu na velkých autech a byli z toho nadšení. Proběhla i ochutnávka úrody, kterou jsme společně zasázeli na jaře, okurka s pažitkou chutnala nejvíce 😀
Týden neprošel i bez zkoumání a pozorování, pozorovali jsme slimáka a hledali jeho oči, nebo počítali, kolik nožiček má pavouk, a pod kameny jsme objevili několik žížal a srovnávali je dle velikosti.
S dětmi jsme si užili krásný první týden ve školce, a už se těšíme na další😊

Miroslava Čížkovská

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Týden od 28. 6. -2. 7. 2021 Spaní ve školce- těšíme se na prázdniny

 

Poslední článek tohoto školního roku je tu.

Největší zážitek pro všechny z celého týdne bylo spaní ve školce, které proběhlo v úterý.

Děti se na tento den těšily už od minulého týdne. Nejprve proběhl program na zahradě, nechyběly různé soutěže a závody mezi medvíďaty. Skákání v pytli, hod do dálky, hod na cíl, tancování ve dvojicích s balonem a také různé pohybové hry.

K večeři byla pizza, která dětem moc chutnala. V podvečer jsme si dali menší procházku do březového háje a na hřiště, abychom se připravili na stezku odvahy a stihli připravit skřítkovi domeček. Vyprávěním o skřítkovi Pampelišákovi jsme děti na motivovali a nemohly se dočkat až nás skřítek pozve na jeho stezku.

Za statečnost a odvahu nám každému skřítek diamant a něco dobrého na zub.

Nezapomněli jsme ani na večerní hygienu, která proběhla venku pod sprchou a všem se to moc líbilo, pak už jen vyčistit zoubky, pohádku a dobrou noc.

Tak to mělo vypadat, nicméně počasí si dělalo co chtělo a vzhledem k velkému větru a bouřce, jsme se přesunuli se spacákama do budovy, kde se nás ujaly veverky a ježečci. Děkujeme Kamarádi.

 

 

 

 

Týden od 21. 6- 25. 6. 2021 Cestování v létě

Tento týden jsme si povídali o tom, kdo, kam a čím bude v létě cestovat. Zahráli jsme se pohybové hry na téma dopravní prostředky a zahráli i modelové situace- jízda autobusem, lodí a letadlem. Pomocí židliček, dek a polštářů jsme si celý týden stavili dopravní prostředky, ve kterých si děti hrály. Vyrobili jsme si loďky z papíru a trénovali jemnou motoriku, když jsme pomocí štětců točili papír a dělali vlny voskovkami.

Ve čtvrtek jsme oslavili narozeniny a svátek dohromady, balonky byly po celé třídě, nechyběl dort z ovoce a zdravé mlsání. Každý chlapcům popřál a dostali i menší dáreček.

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

 

Týden od 14. – 18. 6. 2021 Zahradní slavnost

Tento týden byl pro všechny náročný , protože se blížila dlouho očekávaná zahradní slavnost a přípravy vrcholily. Celý týden jsme se pilně připravovali, abychom maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům něco ukázali. Připravili jsme si písničku s pohybem o vrabci a naši medvědí rozcvičku. Zahradní slavnost se konala ve čtvrtek 17.6. na louce za školou, kde jste si mohli prohlédnout i vybrané společné práce tříd. Všem třídám se vystoupení moc povedlo, nechybělo ani bohaté pohoštění, hudba a tanečky.

Závěrem jsme se rozloučili s předškoláky, kteří nás po prázdninách opustí a nastoupí do školy.

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

 

 

 

Týden od 7.-11.6.2021 Přírodní živly

 

Tento týden jsme se zaměřili na živly naší přírody- oheň, voda, vzduch a půda. První den jsme si o tom povídali všeobecně. Ve skupinách nám vznikly krásně práce na toto téma, kdy každá skupina dostala jeden živel a úkol zněl zaplnit celou plochu danými barvami. Bylo vidět, jak jsou děti sehrané a dokáží se ve skupinách domluvit, bez jakéhokoliv našeho zásahu. Práce probíhaly samozřejmě venku, tudíž děti používaly na malovaní nejen štětce, trávu, listy, ale také kameny a dlaně 😀 V úterý jsme probrali další živel a tím byla voda, pomocí vody, jaru a barev jsme vytvořili krásné obrázky připomínající vodu. Viděli jsme video o koloběhu vody a sledovali vypařování z našeho blízkého lesa. Středa byla asi z celého týdne nejlepší, protože jsme se dočkali našeho dlouho očekávaného výletu do Krtkova světa. Celý den jsme se náramně užili a unaveni odjížděli domu 🙂 Ve čtvrtek jsme se opět k živlům vrátili a dělali pokusy se vzduchem, pomocí nafukovacího balonku. Pátek byl spíše vědecký, protože jsme pracovali i s mikroskopem a pozorovali půdu a dokonce i živočichy.

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týden od 31.5-4.6.2021 Máme vás rádi kamarádi- den dětí

 

Den děti. Někdo se na tento den těšil už dlouho, jiný ani nevěděl, že nějaký takový bude a každý si ho užil jak jen mohl. Toto téma jsme si nechali na celý tento týden, protože je krásné dělat dětem radost a vidět jak jsou šťastný, když mohou například soutěžit. Připravili jsme si pro děti spoustu disciplín, ke kterým jsme se vraceli celý týden- skákání v pytli, hod na cíl, přetahování lanem, běh s míčkem na lžíci, ukousni jablko na provázku, vyjmenuj dny v týdnu a 3 léčivé rostliny. Nechyběly ani balonky rozvěšené po třídě a diplomy. Celý týden jsme si povídali o dětech, dokonce i dětech v jiných zemí, jak žijí, jak asi vypadají. Za celý týden jsme si prohlídli spoustu encyklopedií a viděli dokumenty o dětech. A jako zpestření a menší dáreček byla návštěva jedné maminky s dvěma suchozemskými želvami- dozvěděli jsme se co jí, kde bydlí, kolika let se dožívají. Byl to skvělý týden, plný radosti, překvapení a dobrodružství 🙂

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týden od 24.-28.5.2021 Malý zahradník

 

Malý zahradník bavil nejen děti, ale i nás 🙂

První den jsme se seznámili s názvy některých rostlin, co máme na zahradě ve školce a většina z nás i doma (narcis, tulipán, pampeliška, sedmikráska.) a naučili se písničku „Šel zahradník do zahrady“. Další den děti sázely cibuli, která už nám krásně roste, chodíme ji totiž zpívat (Cib, cib, cibulenka). Náš velký záhonek (květináč) se rozrostl o bylinky, které děti už také poznají – máta, meduňka. Pampelišky a tulipány jsme si dokonce i vyrobili. Na loukách a polích, které máme kolem školky, jsme sledovali kytičky a nosili atlas, abychom zjistili, co to je. Dále jsme pozorovali, jak hmyz opyluje květy a okrajově se vrátili k minulému týdnu, kdy jsme si povídali o hmyzu, konkrétně o včelách.

Dostali jsme sazenice afrikánů a už nám zdobí naší medvědí zahrádku. Děti mají radost a střídají se v zalévání všech květináčů. Naši malý zahradníci vypěstovali petržel, řeřichu a z čeho máme největší radost je, že možná bude i okurka 🙂

Kytičkám jsme chodili zpívat různé písničky jako třeba Rozvíjej se poupátko, Čížečku, čížečku a Pod naším okýnkem.

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

 

Týden od 17.-21.5.2021 domácí zvířátka

Tento týden jsme si povídali o domácích zvířátkách, což všechny děti moc bavilo. Nejprve jsme si vyjmenovali do mezi domácí zvířata patří, poté vyprávěly samy děti, jaké mají doma, u babiček, jaké by chtěly a jak se o ně správně starat.

Obrázky, knihy a dokonce i video mělo úspěch. Viděli jsme jak se dojí krávy, stříhají ovce, hřebelcují koně, ale také jak správně venčit pejska a jak vyčesat kočičce kožíšek. Vyráběli jsme kočičku pomoci temper a druhou pomocí novin. Hráli jsme různé pohybové hry na téma: na kočku a myš, zajíček(králíček) své jamce, taneček pásla ovečky a běhali po zahradě jako koně. Nezapomněli jsme samozřejmě ani na naše zvířátka ve školce a jako každé ráno jim nosili čistou vodu, krmení a čerstvé listy ze zahrádky.

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

Týden od 10.5 do 14.5. 2021 týden s hmyzem

 

Tento týden jsme se věnovali životu na louce, v lese, ale i na naší zahradě. Začátek týdne byl velice slunečný proto jsme si udělali piknik na dece a pozorovali hmyz opravdu z blízka. Měli jsme po ruce náš badatelský batůžek, ze kterého jsme si vyndali lupy a sledovali hmyz, který lezl kolem nás opravdu z blízka. Viděli jsme například mravence, pavouka, ploštici, mouchu, mušku, když jsme se ponořili trošku hlouběji, vykoukla na nás z hlíny dokonce i žížala.

V knihách, zejména v encyklopediích jsme si prohlídli všechen hmyz a podrobně prozkoumali stavbu těla mravence a včelky. Další den jsme si ze skořápek vyrobili berušky a zpívali písničku „sluníčko, sluníčko“. Vyprávěli jsme si o včelách, jak vypadá jejich jeho, jaký je jejich vývoj a taky si ukázali na ukázku med od včel a med od pampelišek, nechyběla ani menší ochutnávka. Když jsme viděli jak včela vypadá, chyběl nám už jen její domeček a to úl, ten jsme si vyrobili pomocí roliček a četba pohádky včelka Mája, Celý týden děti lupy nepustili z rukou a nosily si je i do lesa, kde jsme potkali také mravence, ale jiné než na zahradě a tak jsme hledali rozdíly mezi mravenci na zahradě a v lese. Naučili jsme se písničku/ říkanku „polámal se mraveneček. Z lesa jsme si také přinesli na pozorování pavouka a komára.

Konec týdne byl dost upršený, ale to nám medvídkům vůbec nevadilo, pláštěnky, holinky a vyrazili jsme na zahradu, kde na nás čekaly veliké louže a bláto. V kalužích jsme skákali a z bláta vařili.

Celý týden jsme si moc užili.

Zdraví vaše medvíďata 🙂

K. Vobořilová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týden od 3.5-7.5.2021 svátek všech maminek

 

Tak vás tady vítáme……už v tom zase lítáme…

Konečně jsme zase všichni spolu, věřím, že se těšily nejen děti, ale i rodiče 😀

Tento týden jsme se seznámili se svátkem- Den maminek.

Povídali jsme si o tom, s čím mamince doma pomáháme, s čím bychom ji pomáhat měli a jak ji děláme šťastnou. Když je šťastná maminka, jsem šťastný i já.

Vyprávěli jsme si o všech maminkách, jaké mají oči, vlasy, co mají rády, co se jim naopak nelíbí a každý nám řekl, jak se jeho maminka jmenuje. Celý týden si děti hrály na rodinu, po zahradě vozily kočárky jako maminky a jako tatínkové jezdili na kolech a motorkách do práce.

Na zahradě jsme si udělali pár aktivit, které si děti během celého týdny plnily- stavba srdce z přírodnin, opičí dráhy, kresby geometrických tvaru do písku, hledáni předmětu v pískovišti, poznávání jarních květin- začínáme si tvořit třídní herbář.

Vyráběli jsme dárečky pro maminky k nedělnímu svátku, přívěsky ze slaného těsta, děti vykrájely a po té nabarvily vodovkami.

Cely týden jsme chodili na procházky do lesa a sbírali přírodniny na náš hmatový chodník, který nám vzniká na zahradě.

Těšíme na další společné týdny.

K. Vobořilová

 

 

Zdravíme naše malé Medvídky a doufáme, že se brzy setkáme v plném počtu se všemi kamarády. Zatím je umožněna přítomnost pouze předškolákům, kteří jsou ve třídě Ježečků.

V příštím týdnu je Den Země a můžete se s námi zapojit do Kampaně obyčejného hrdinství  https://ekoskola.cz/detail/cz/kampan-obycejneho-hrdinstvi-2021

 

Týden 6.4-9.4. 2021 Téma: Týden s hospodářskými zvířátky

V pondělí si pusťte písničku, kterou se zkusíte i naučit „když jsem já sloužil“

Když jsem já sloužil – YouTube

V úterý Kravička- zjisti, v jaké podobě máte doma mléko. Víš co se z mléka vyrábí? Máš ráda jogurty a sýry? K čemu ještě chováme krávy?

Ve středu si budete povídat o ovečkách- co má ovečka na sobě? Najdi doma něco, co je vyrobeno z vlny. Oblékni se a vyfoť se 🙂 Jak se jmenuje mládě od ovečky? Čím se ovečka živí?

Ve čtvrtek si přečtěte pohádku o sedmi kůzlátkách. Kolik má nohou koza a jak se jmenuje její mládě? Víš, že kozí mléko je zdravější než to od kravičky? Víš, že z kozí kůže se vyrábějí rukavičky?

V pátek si budete povídat o prasátkách. Prasátko má rádo nepořádek, a co ty, jsi také nepořádníček? Dnešní úkol zní: důkladně si uklidit pokojíček a všechny hračky.

Jak se jmenuje mládě od prasátka? Nakresli zvířecí vesničku pro zvířátka.

Vždy jeden domeček pro jedno zvířátko.. jaký domeček by měla koza, koho bys ubytovala vedle prasátka?

Užij si týden se zvířátky a těšíme se na tvé výtvory.

Myrka a Káťa 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Distanční výuka- Týden od 29.3.-2.4.2021 Téma: Velikonoce

Ahoj kamarádi,

Velikonoce se nám kvapem blíží a když si je nemůžeme užít všichni společně ve školce, tak si je užijte doma 🙂

Máme pro vám připravené úkoly týkající se Velikonočních svátku- pracovní listy, hledání rozdílů, video, různé hry a pečení beránka.

 

Napadlo mě vyhlásit soutěž o nejoriginálnější velikonoční vajíčko, kdo chce, posílejte foto do skupinky. Všichni společně vyhlásíme a majitele odměníme.

Přejeme krásné a klidné Velikonoční svátky a bohatou pomlázku 🙂

Káťa a Myrka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(7) Březen – Velikonoce – YouTube 

 

Obrázkový recept na beránka

 

 

 

 

 

 

 

 

  Distanční výuka- Týden 22.3-26.3. 2021 Téma- Probouzíme jaro- Včely

 

Ahoj předškoláci,
doufáme, že jste si užili víkend a teď je čas na nějaké menší úkoly 🙂
Tento týden si budete s maminkou a tatínkem povídat o VČELÁCH.
Nejprve si v pondělí pustíte video, ve kterém ti pán poví a ukáže jak to v takovém úlu, kde včelky bydlí vypadá

(1) Povídání pro děti – o včelách (1) – YouTube

 a na procházce zkuste najít zda má někdo na zahradě nějaký takový úl, nauč se básničku „Malá včelka“.
V úterý si přečtete příběh o včelách s otevřeným koncem, zkus do vymyslet konec příběhu, jak to asi mohlo dopadnout a vypracuj pracovní list (vybarvi podle čísel), poslechni si písničku o včelách (1) Včely – Svěrák a Uhlíř – YouTube a zatancujte si.
Středa se ponese ve znamení hmyzího domečku, podívej se na obrázek (jaké materiály jsou použité? Jaký hmyz tam může bydlet? Máte takový na zahradě? Pokud ne, zkuste si ho vyrobit.
Zkusíš podle předlohy překreslit včelku na kostičkovaném papíře? Ve čtvrtek si nějakou tu včeličku vyrobte a ke snídáni nebo ke svačině si dej chléb/ rohlík s medem.
V Pátek se podívejte na díl z pohádky Včelka Mája, pomůžeš včelce na pracovním listu najít cestičku do úlu? Ráno namaluj na kamínek včelku a odpoledne ji vynes ven na zahrádku.
Hezký týden Káťa a Myrka 🙂