Rodiče vítáni

13.3.-17.3.2023 Voda, voděnka

Voda, voděnka – to jest téma, které nás provázelo v týdnu od 13.3. – 17.3.2023.

A do práce jsme se pustili hnedle v pondělí, po přivítání dětí naším ranním rituálem „Dobré ráno z naší školky“. Dětem bylo dané téma představeno a zároveň byly seznámeny s tím, co nás čeká.

Všichni již teď vědí, že voda je nedílnou součástí našich životů. Potřebuje ji nejen člověk, ale také zvířata a rostliny a rovněž si děti  uvědomily, že bez vody se opravdu nedá žít. Proto jsme zopakovali základní pravidla, mezi která právě patří, že vodou, se musí šetřit!

V prvním pracovním dni tohoto týdne nás také navštívil pan fotograf Šebek, který si pro děti připravil jarní focení, věříme, že fotečky se Vám budou líbit.

Úterní ráno znamenalo, že se opět musíme rozdělit. Většina dětí odjela s kamarády z Motýlků do solné jeskyně do Herinku, kde si všichni řádně prosolili své dýchací cesty a uvařili několik dobrot ze solných krystalek. Děti, které zůstávaly v MŠ, se věnovaly pohybovým hrám a zpěvu různých písniček, či recitaci básniček, které byly spojeny s tématikou vody.

Středa, tak ta byla opět sportovní.  Přihlášení bruslaři vyrazili do Velkých Popovic na stadion a opět byl zaznamenán velký pokrok v bruslení, jde vidět, že děti tento sport velmi baví a šikovní trenéři vedou naše sluníčkové bruslaře správným směrem. Ti, kteří zůstali v MŠ se ve třídě dozvěděli  něco o systému koloběhu vody, vysvětlili jsme si, kde se déšť bere, odkud vlastně prší, kam se po dešti voda schovává atd. Z plastových barevných víček si tento koloběh názorně zobrazili, fotografický záznam bude k vidění na webu MŠ v sekci fotogalerie – Mravenečci.

Na čtvrteční den jsme se moc těšili, jelikož nás čekal konečně vytoužený výlet s batůžkem a svačinkou od maminky. Vyrazili jsme totiž k nedalekému soukromému rybníčku v naší vesnici. Sluníčko nám přálo a přitom hezky hřálo, ale na koupání u rybníčku to opravdu ještě nebylo :-). Rybku jsme sice žádnou neviděli, ale byla to moc pěkná procházka a svačinka také moc chutnala.

Poslední pracovní den jsme strávili formou hry. Děti si samy vybíraly aktivity, při kterých rozvíjely své schopnosti, co se týká například jemné a hrubé motoriky či orientaci v prostoru. V komunitním kruhu jsme si pověděli, jaká zvířátka žijí pod vodou a která na souši a také jsme si vysvětlili pojem obojživelník. Tak schválně, ty děti, které dávaly pozor, by na otázku: “ co je to obojživelník“, měly znát odpověď. Zkuste se jich doma zeptat, doufáme, že Vás mile překvapí.

A na samotný závěr – my jsme si tento týden nejenom hráli, zpívali, tančili, učili se, ale také výtvarně pracovali, tak koukněte na naši mořskou hladinu s kraby a rybkami v šatních prostorách.

Mějte se fanfárově, krásný víkend, odpočiňte si a v pondělí se budeme těšit.

Ája, Dáša, Hanka a Renatka 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko