Rodiče vítáni

Mravenečci

Aktuality ze třídy se dozvíte na Třídní nástěnce v sekci Aktuality.

Charakteristika třídy 2023/2024

Tým v 1. třídě Mravenečci, pracoviště MŠ Sluníčko, modrý pavilon, kde sídlí i p. zástupkyně:

  • Alena Kopáčová – zástupkyně ředitelky školy – učitelka MŠ
  • Lucie Kalašová – učitelka MŠ
  • Patricie Procházková – učitelka MŠ
  • Dagmar Bartošová – asistent pedagoga, školní asistent
  • Renata Procházková – provozní zaměstnanec

Do třídy Mravenečků tento rok dochází 20 dětí: 11 holčiček a 9 chlapců ve věku od 2 do 6 let, z toho jedno dítě s podpůrným opatřením a odkladem školní docházky.

Třída se skládá ze dvou částí, herny a prostorem se stolečky. Herna je určená pro spontánní hru, cvičení a odpočívání na lůžku po obědě.  Prostor se stolečky slouží ke stolování, k výtvarným a pracovním činnostem a didaktickým hrám. Součástí třídy je také koupelna, WC a šatna.

Třída je vybavená hračkami, hrami a pomůckami pro nejmladší děti. Děti mají k dispozici hračky z různorodých materiálů, knihy, časopisy, didaktické a konstruktivní hry. Veškeré vybavení třídy mají děti na dosah, aby si mohly vybrat, s čím si budou hrát, ale také po hře samy uklidit. Ve třídě se nachází EKO koutek, kde mají děti k dispozici různé přírodní materiály, které mohou nejen pomocí lupy a mikroskopu pozorovat.

Zahrada u třídy Mravenečků je vybavena houpačkami, pískovištěm, kolotočem, iglú z proutí a dřevěným domečkem. Děti mají na hřišti k dispozici motorky, odrážedla, kola, koloběžky, bábovky na písek, kočárky s panenkami a mnoho dalších hraček. Na zahradě jsou zasazeny okrasné a ovocné keře a stromy a skalka. Také jsme s pomocí rodičů a pana školníka vybudovali hmatovou stezku z kamínků, šišek, kůry a proutí a do budoucna máme v plánu do zahrady začlenit různé herní prvky z přírodnin. Děti se s naší pomocí starají o svoji zahrádku, na které každý rok pěstují květiny (tulipány, narcisky, měsíčky, slunečnice) a zeleninu (mrkev, hrách, ředkvičky, papriky, rajčata, dýně). Na jaře se snaží předpěstovat bylinky v malém pařníku, který je umístěn ve třídě. Děti plejí, zalévají a ochutnávají velmi rády.

Hlavním cílem paní učitelek je klidným, milým, vstřícným a trpělivým přístupem naučit děti samoobslužným činnostem, začlenit děti do kolektivu, dodržovat nejen pravidla třídy, ale také pravidla společnosti, seznámit děti s prvními krůčky při pracovních činnostech (malování vodovými barvami, lepení lepidlem, hry s papírem: skládání, trhání, střihání nůžkami, práce s keramickou hlínou, hra s kinetickým pískem, hra s modelínou), při hudebních činnostech, při seznamování se sportovním nářadím a náčiním. 

Naše Mateřská škola je zapojena do mnoha projektů a programů, např.: Recyklohraní, EKO školka, Skutečně zdravá školka, Celé Česko čte dětem a také spolupracujeme s Domovem důchodců v Pyšelích.

Fotografie třídy

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko