Rodiče vítáni

Akce na měsíc prosinec 2023

Účast dětí na VŠECH placených akcích v MŠ je DOBROVOLNÁ!
Na každou placenou akci nad rámec školného můžete své dítě přihlásit v on-line aplikaci Naše MŠ, pokud máte zájem.
Pokud nemáte zájem, aby se Vaše dítě akce zúčastnilo a nepřihlásíte ho na akci, bude mít běžnou výchovně vzdělávací činnost v MŠ s pedagogem. Děkujeme!

1.12.
pátek

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ stromečků na zahradách školek – děti mohou doma vyrobit vánoční ozdobu!!! Dopoledne.

2.12.
sobota

ADVENTNÍ SETKÁNÍ  – tradičně v 15:30 hod. slavnostní zahájení adventu a rozsvícení stromečku na Sulické návsi!! Srdečně zveme děti, rodiče, prarodiče, sourozence a širokou veřejnost, přijďte s námi chvilku pobýt, zazpívat si koledy a přivítat Mikuláše a čerta s andílkem. Těšíme se na Vás. 🙂

Mikuláš a jeho kamarádi – Tradice, rozdíl mezi dobrem a zlem, zodpovědnost za svoje chování

4.12.
pondělí

BERUŠKY – 1. návštěva v tomto školním roce v Domově seniorů Pyšely – prohlídka města, společné povídání, tvoření a zpívání s babičkami a dědečky; objednaným busem dopolední výlet, s sebou: batůžek s pitím a malou svačinkou, pohodlné oblečení a obuv, bačkůrky s sebou; dopravu hradí Mezi námi povídej, o.p.s.

LMŠ – dopolední výlet linkovým autobusem na Želivecký betlém. Více info u paní učitelek.

Včeličky – odpolední předvánoční dílničky s rodiči od 15:30 hod.

5.12.
úterý

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA – od 9:30 hod. jako každý rok, ve spolupráci zaměstnanců Obecního úřadu Sulice a dětí ze ZŠ Sulice, děti ve školkách navštíví Mikuláš, čert a anděl s malou nadílkou. Prosíme, aby si děti přinesly malé košíčky na nadílku, děkujeme.

6.12.
středa

BERUŠKY, VČELIČKY, JEŽEČCI A VEVERKY – Návštěva Skanzenu v Přerově n. Labem – v 8 hod. odjezd, program Lidové Vánoce v Polabí od 9:30 h.; s sebou: batůžek – z domova pití, malá sladkost, ze školky svačina, návrat na pozdější oběd ve 13 hod., cena: 200,-Kč/dítě při 80 přihláš. dětech (strhneme dětem z kultur. akcí)

MOTÝLCI – pečení vánočních perníčků s maminkou Kubíka L.

7.12.
čtvrtek

PAMPELIŠKA – hudební vánoční program – Putování za Vánoční hvězdou (Staročeské Vánoce v podání violoncellistky Barbory Soukupové a houslistky Dany Jelínkové. Nejznámější vánoční koledy, ukázky z Rybovy mše i Chtíc, aby spal.) v 9:30 h. v Ježečcích, 85,-/dítě při 60 platících

8.12.
pátek

Dopoledne s PATRIKEM – Ne všichni jsme stejní aneb jak porozumět nepohyblivému kamarádovi – dopolední program v Beruškách

Vánoce, Vánoce přicházejí – 2-týdenní vzdělávací program

Tradice, koledy, rodina, jak slavíme Vánoce, cukroví, besídka, duševní hygiena, pokora, poděkování, za co jsme vděční, atmosféra Vánoc, původ, vysvětlení svátku, krmení zvířátek v lese, vánoční výzdoba

11.12.
pondělí

SLUNÍČKO – hudební vánoční program – Putování za Vánoční hvězdou (Staročeské Vánoce v podání violoncellistky Barbory Soukupové a houslistky Dany Jelínkové. Nejznámější vánoční koledy, ukázky z Rybovy mše i Chtíc, aby spal.) v 9:30 h. v Beruškách, 85,-/dítě při 60 platících

Malý Ekotým – Třetí setkání v MŠP, LMŠ

12.12.
úterý

GENERÁLNÍ ZKOUŠKY Vánočních besídek – ve Včeličkách pro Sluníčko, ve Veverkách pro Pampelišku; dopoledne, prosíme hezké oblečení, jen krátký sestřih třídních programů

13.12.
středa

BERUŠKY – vycházka na Želivec k Betlému pana Žilíka

LMŠ – pečení perníčků s paní Koudelkovou 20,- Kč/za dítě

14.12.
čtvrtek

VÁNOČNÍ NADÍLKY na třídách – vždy dopoledne v den Vánoční besídky dané třídy

Vánoční besídka u Ježečků od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

Vánoční besídka u Mravenečků od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

15.12.
pátek

Vánoční besídka u Motýlků od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

18.12.
pondělí

Berušky – Vánoční svícen z jablíčka – děti si přinesou na tvoření – větší jablko, svíčku, kandované ovoce, voňavé hřebíčky, plody šípků se stonky, ruličku skořice, hvězdičky badyánu, rozinky, různé gumové bonbóny, párátka nebo špejle, chvojku, stužku atd.

Vánoční besídka u Berušek od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

19.12.
úterý

Vánoční besídka u Veverek od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

Vánoční besídka u Včeliček od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

Vánoční besídka u Medvíďat a Lištiček od 15:30 hod. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a prosíme o trochu cukroví pro dětičky.

20.12.
středa

NÁVŠTĚVA KOSTELA SV. MARTINA v Kostelci u Křížků – Vánoční setkání všech dětí i dospěláků ze školek, prohlídka betlému, zpěv koled, přání. Objednaný autobus 35,-Kč, dopoledne.

21.12.
čtvrtek

VÁNOČNÍ NADÍLKA v lese – děti ozdobí v lese stromeček pro zvířátka na zimu, rodiče připravte, prosím, dětem malé dobrůtky pro zvířátka. Děkujeme.

22.12.
pátek

Ředitelské volno v ZŠ Sulice. Hry s novými hračkami.

MATEŘSKÁ ŠKOLA BUDE UZAVŘENA OD 23. 12. 2023 DO 2. 1. 2024.

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY BUDE OBNOVEN 3. 1. 2024.

Copyright © 2023 MŠ Sluníčko