Rodiče vítáni

Akce na měsíc květen 2024

Účast dětí na VŠECH placených akcích v MŠ je DOBROVOLNÁ!
Na každou placenou akci nad rámec školného můžete své dítě přihlásit v on-line aplikaci Naše MŠ, pokud máte zájem.
Pokud nemáte zájem, aby se Vaše dítě akce zúčastnilo a nepřihlásíte ho na akci, bude mít běžnou výchovně vzdělávací činnost v MŠ s pedagogem. Děkujeme!

1.5.
středa

Státní svátek – MŠ uzavřena

2.5.
čtvrtek

BERUŠKY- CELODENNÍ VÝLET – dopol. návštěva a komentovaná interaktivní prohlídka OBORY BŘEZKA s p. oborníkem Beniškem (moc děkujeme!!!), linkovým busem ze Želivce odjezd v 8:19 h., odchod od MŠ v 8:00 hodin, oběd (brambory s kuřecím řízkem) v restauraci na Kalifáči v Kostelci u Křížků, hry na hřišti, zmrzlina, návrat kolem 14 – 15 hod., když bude pěkné počasí, zpět půjdeme pěšky. Cena – 150,-Kč, přihlašujte a plaťte, prosím, ráno u p. učitelky v den odjezdu. S sebou: batůžek s pevnými popruhy, 2 svačiny, lahvičku s pitím (doplníme), vhodné oblečení a obuv a dobrou náladu! 🙂 Děti budou mít ten den v MŠ odhlášenou stravu. Těšíme se!!!

3.5.
pátek

Ježečci – CELODENNÍ VÝLET – dopoledne návštěva a komentovaná interaktivní prohlídka OBORY BŘEZKA s p. oborníkem Beniškem (moc děkujeme!!!), více informací ve třídách

Lištičky – dopoledne návštěva a komentovaná interaktivní prohlídka OBORY BŘEZKA s p. oborníkem Beniškem (moc děkujeme!!!), více informací ve třídách, odchod v 8:00, návrat na oběd do LMŠ, písemný souhlas s akcí u p. uč.

Včeličky – projekt Nebuď Terčem, který se zaměřuje na vzdělávání dětí i dospělých v krizových situacích a mimořádných událostech.
Prvním případem je modelová situace „Ohrožení mateřské školy nebezpečnou / ozbrojenou osobou“, dopoledne s naší maminkou Nikol Frantovou. Projekt je schválen Krajským ředitelstvím Policie ČR, školním psychologem, instruktory Krav Magy. Moc děkujeme!!!

Motýlci – Barevné čarodějnické palačinky s domácí marmeládou nebo Nutellou 10 Kč/ dítě

U maminky je dobře – 2-týdenní vzdělávací program

Den matek 14. 5., rodina, příbuzenské vztahy, mláďata a hospodářská zvířata, náš dům

6.5.
pondělí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA MERÁNKU NA MONÍNCI – jen pro přihlášené děti

7.5.
úterý

ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA MERÁNKU NA MONÍNCI

Včeličky – dopolední výlet na kamenické hřiště s piknikem. S sebou batůžek s pitím, malou svačinku a pláštěnku

LMŠ – vyrábění s paní Novákovou

8.5.
středa

Státní svátek – MŠ uzavřena

ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA MERÁNKU NA MONÍNCI

9.5.
čtvrtek

ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA MERÁNKU NA MONÍNCI

Motýlci – Den pro maminky od 15:00 hod. (kadeřnický, kosmetický salón, masáže a kavárna)

10.5.
pátek

ŠKOLA V PŘÍRODĚ NA MERÁNKU NA MONÍNCI

13.5.
pondělí

projekt MALÁ MOTÝLÍ ZAHRÁDKA – na všech třídách, v LMŠ není spr. teplota-Lištičky do Ježečků, Medvíďata do Veverek; cílem je ukázat dětem i dospěl. tajemství přírody zblízka. Budeme sledovat vývoj motýla od housenky, přes kuklu až po vylíhnutí motýla. Housenky budou zasílány dle počasí. Certifikát MŠMT. Na vlastní oči mohou děti sledovat housenky transformující se do překrásně barevných motýlů. Po vylíhnutí motýlů je pak děti několik dnů krmí a pozorují a nakonec je vypustí do přírody. Dítě 45,-Kč.

Motýlci – Celodenní výlet za jehňátky – odjezd linkovým autobusem v 9:19 hod. ze Želivce na Ládví, oběd formou pikniku – (1/2 šunkové pizzy – objednaná z restaurace Na Rynku) 90,- Kč/ na dítě, hra na hřišti na Valnovce a následně točená zmrzlina – prosíme dejte každému dítěti do svého batůžku 50,- Kč na zmrzlinku (děti si objednají a zaplatí zmrzlinu samy – malá točená zmrzlina 35,- Kč a velká točená zmrzlina 45,-). Návrat linkovým autobusem z Valnovky 14:57 hod. Cena celkem 140,- Kč. S sebou: batůžek, pití, 2x svačina, vhodné oblečení, včetně obuvi. Podepisujte dobrovolný souhlas s akcí.

14.5.

9. LEKCE PŘEDPLAVECKÉHO KURZU V BENEŠOVĚ – pouze pro přihlášené děti ZÁPIS v MŠ Sluníčko na školní rok 2024/2025 od 9-12 a 13-15 hod. v ředitelně na Želivci. Těšíme se na Vás! 🙂

Mravenečci – vycházka k rybníku a na dětské hřiště v Kostelci u Křížků. Odchod v 08:30 hodin od školky, návrat pěšky nebo linkovým autobusem v 11:13 hod. z Kostelce u Křížků. S sebou: batůžek, pití, drobné penízky na zmrzlinku. Svačinku bereme ze školky.

15.5.
středa

Sluníčko – průzkum hudebního talentu pro BUDOUCÍ PŘEDŚKOLÁKY- dopoledne, u piana, po 3 dětech

Lištičky – liščí keramika

16.5.
čtvrtek

Berušky – 9:00 – 6. lekce MDU Malý programátor III – Práce s roboty; Včeličky – 10:15 -6. lekce MDU Malý programátor III – Práce s roboty

Ježečci a Veverky – celodenní výlet do KRTKOVA SVĚTA, více info v Naše MŠ

LMŠ – badatelská vycházka do Horních Jirčan, svačinka v přírodě – návrat autobusem MHD na oběd, písemný souhlas s akcí u p. uč.

17.5.
pátek

Berušky – projekt Nebuď Terčem, který se zaměřuje na vzdělávání dětí i dospělých v krizových situacích a mimořádných událostech.
Prvním případem je modelová situace „Ohrožení mateřské školy nebezpečnou / ozbrojenou osobou“, dopoledne s naší maminkou Nikol Frantovou. Projekt je schválen Krajským ředitelstvím Policie ČR, školním psychologem, instruktory Krav Magy. Moc děkujeme!!!

Medvíďata – keramika

Kde domov můj? – 2-týdenní vzdělávací program

Zahrada, hmyz, včely, město, vesnice – rozdíly, shody, znaky města, vesnice, doprava, dopravní prostředky, 20. 5. Mezinárodní den včel, život na vesnici, ve městě, Praha, města v našem okolí, bezpečnost ve městě, v dopravním provozu, v okolí, mapování okolí školky, životní prostředí

20.5.
pondělí

Veverky CELODENNÍ VÝLET – dopoledne návštěva a komentovaná interaktivní prohlídka OBORY BŘEZKA s p. oborníkem Beniškem (moc děkujeme!!!), linkovým busem.

HRAVÉ INLINE – jen pro přihlášené děti

Medvíďata – dopoledne návštěva a komentovaná interaktivní prohlídka OBORY BŘEZKA s p. oborníkem Beniškem (moc děkujeme!!!), linkovým busem. Informace na třídě a písemný souhlas s akcí u p. uč.

21.5.
úterý

HRAVÉ INLINE – jen pro přihlášené děti

22.5.
středa

HRAVÉ INLINE – jen pro přihlášené děti

Mravenečcivycházka na rozhlednu Mandava. S sebou batůžek s MALOU svačinkou a pití. Odchod v 09:00, návrat na oběd

23.5.
čtvrtek

HRAVÉ INLINE – jen pro přihlášené děti

24.5.
pátek

HRAVÉ INLINE – jen pro přihlášené děti

Jsme stejní a přece jiní – 2-týdenní vzdělávací program

1. 6. Den dětí, paralympiáda, letní olympiáda, letní sporty, různé kultury, národy, tolerance odlišností

27.5.
pondělí

Mravenečci a Motýlci – návštěva paní Szabóvé se zvířátky (s želvou a ještěrkou) od 8:30 h.

28.5.
úterý

Včeličky a Berušky – návštěva paní Szabóvé se zvířátky (s želvou a ještěrkou) od 8:30 h.

LMŠ – výlet na rozhlednu na Ládví – odjezd v 9:15 MHD, návrat na pozdější oběd, písemný souhlas s akcí u p. uč.

Veverky – výlet do Kostelce u Křížků na zmrzlinu, návštěva dětského hřiště, více info v Naše MŠ

29.5.
úterý

MŠ Pampeliška a LMŠ – návštěva paní Szabóvé s želvou a ještěrkou v 8:30 h.

30.5.
středa

Motýlci – cesta kolem světa zakončená piknikem, prosíme s sebou: batůžek, pití, malá svačinka, nějaká dobrůtka, oblečení a obutí dle počasí.

31.5.
čtvrtek

TRENÉR dětí – zábavné sportovní dopoledne s profesionály; předškoláci ze Sluníčka, 2 trenéři a 2 skupiny dětí (1. sk. Berušky a 2. sk. Včeličky s Motýlky a Mravencem) po 45 minutách od 9 hodin, sportovní oblečení a lahvička s pitím vítána, v případě hezkého počasí sportování venku na školní zahradě, cena 70,-Kč.

Malý Ekotým – 8. setkání v MŠP, LMŠ – dopoledne

Ježečci – projekt Nebuď Terčem, který se zaměřuje na vzdělávání dětí i dospělých v krizových situacích a mimořádných událostech. Prvním případem je modelová situace „Ohrožení mateřské školy nebezpečnou / ozbrojenou osobou“, dopoledne s naší maminkou Nikol Frantovou. Projekt je schválen Krajským ředitelstvím Policie ČR, školním psychologem, instruktory Krav Magy. Moc děkujeme!!!

MŠ Sluníčko – malý Ekotým ve Sluníčku

Spinkání v LMŠ – informace na třídě

 

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko