Rodiče vítáni

Raketou na Mars 6.2.- 10.2.2023

RAKETOU NA MARS II.

Jelikož se nám téma „Raketou na Mars“ natolik zalíbilo, pokračovali jsme v něm i nadále v týdnu od 6.-10.2.2023. Znovu jsme zopakovali planety sluneční soustavy a velkým překvapením pro nás bylo, když se některým Mravenečkům podařilo vyjmenovat všechny planety,  o kterých jsme v posledních dnech hovořili. Děti už vědí, že do vesmíru se opravdu vlakem, lodí, nebo automobilem nedostanou, nýbrž raketou a že ji neřídí, ani strojvedoucí nebo kapitán, ale kosmonaut.

Pondělí jsme zahájili, jak již tradičně, naším rituálem a pozdravem „Dobré ráno z naší školky“, pohlazením a oslovením kamaráda, tím jsme alespoň zopakovali jména všech Mravenečků, jelikož jsme zjistili, že i po pěti měsících společného pobývání ve třídě Mravenečků, se najdou děti, které stále neznají jména svých kamarádů…

Úterní den byl pro některé děti zpestřen odjezdem do solné jeskyně do Herinku, moc se jim tam líbilo a zajisté se těší na další návštěvu, která bude opět po jarních prázdninách. Děti, které zůstaly v MŠ rozhodně smutnit nemusely, společnými silami jsme si postavili překážkovou dráhu, šplhali jsme do nebeské výše po ribstolech, váleli jsme sudy na žíněnce, učili se skákat přes lavičku a zdolali jsme i švédskou bednu.  K lepšímu sportovnímu výkonu  nás povzbuzovala melodická písnička „ Raketou na Mars“ a krásně jsme si zacvičili a protáhli svá tělíčka.

Středa opět ve znamení sportu, naší malí bruslaři se vydali do Velkých Popovic, aby pokračovali ve zdokonalení svých bruslařských dovedností. Ostatní Mravenečci putovali ve své vesmírné třídě za poznáním a prohlubováním svých znalostí o sluneční soustavě.

Čtvrtek byl ve znamení jednoho velkého výletu. Všechny děti z MŠ se vydaly na průzkum Planetária do Prahy  v Holešovicích. Byl to velmi zajímavý a přínosný výlet, ze kterého jsme si odnesli mnoho  poznatků a informací o vesmíru, hvězdách a planetách. Pohádku o Aničce a jejím mimozemském kamarádovi hltaly děti pohledem a neuvěřitelně je vtáhla do děje.

Pátek jsme završili hraním, naši malí mravenečci patří opravdu mezi ty nejhravější z celé školky, proto jim právem náleží volný páteček a aktivity si vybírají dle svého vlastního výběru a fantazie.

Závěrem ještě dodáme, že i přes mínusové venkovní teploty děti o pobyt venku ošizeny nebyly, pouze čas, který jsme při procházkách po okolí MŠ trávili, jsme zkrátily.

Přejeme Vám krásný, věřme, že sluníčkový, víkend a v pondělí se na vás všechny budeme moc těšit.

Hanka, Dáša, Ája a Dáša

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko