Rodiče vítáni

Týden 15.4.-19.4. 2024 „Síly přírody“

Nový týden jsme zahájili tématicky písničkou Živly. Nejprve jsme si všechny živly vysvětlili a ukázaly v přírodě a pak se postupně učili slova.

„Voda, oheň, vzduch a půda, živly které tvoří svět.“ To je začátek písničky, která nás provázela celý týden. Oheň děti správně našli ve sluníčku a tak jsme si mohli udělat první pokus – mikrosvět. Do sklenice jsme dali půdu, vodu, vzduch, který je všude kolem nás, a oheň ve formě slunečního svitu. A do vzniklého mikrosvěta jsme vložili semínko a budeme čekat, co se bude dít.

Povídali jsme si o pohádce Ledové království, kde Elsa potkává Síly přírody v podobně koně, salamadra, obrů a virů. Děti samozřejmě vše velmi dobře pamatují.

Další sérii pokusů, které nám měly simulovat živelné katastrofy (výbuch sopky nebo vodní vír), děti absovovaly s paní učitelkou Meliskou.

Mezitím, co byla část dětí na plavání, proběhlo mapování alternativních zdrojů energie po okolí LMŠ. Děti pozorovaly, kolik domů má na střeše solární panely nebo větrnou elektrárnu, a jak vše funguje.

Ve středu proběhlo fotografování tříd a jsme moc rádi, že počasí vyšlo a my máme fotografii z naší zahrady.

Ve čtvrtek k nám zavítala maminka Adélky, která si pro děti připravila výrobu krásného ptáčka. Ještě jednou děkujeme.

V pátek jsme vyrazili na výlet autobusem na naše oblíbené místo, kterým je Želivecký rybník. Procházkou od zastávky k hřišti na Mandavě, kde jsme se nasvačili, jsme došli k krásné výzdobě slaměných panenek s velikonoční tématikou. Užili jsme si i cestu zpět autobusem a procházkou po Hlubočince. V LMŠ na nás už čekal výborný oběd.

S dětmi jsme kromě písničky kreslili piktogramy pomocí měkkého pastelu, také jsme zkoušeli kresbu a písmo tuží, vypracovávali jsme sešit Sokol a pokud nám počasí dovolilo, věnovali jsme se sportovním činnostem. Nedílnou součástí každého dne je střih nůžkami, kresba pastelkami a pozorování divokého králíčka. S dětmi jsem se věnovali běžným denním činnostem a samozřejmě jsme se byli podívat, jak se daří naší „Bětuně“.

Krásný víkend

Vaše LMŠ 💚

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko