Rodiče vítáni

Týden od 16.5. do 20.5.2022 – TÉMA HMYZ

Výtvarně jsme se tento týden vyřádili. Povedly se stonožky, kde pomocí víček od pet lahví musely děti vymyslet algoritmus, dle kterého vytvořily tělo stonožky, kterou pak tiskly prstovými barvami na čtvrtku. Moc hezké byly i berušky tisknuté rozkrojeným jablkem a temperovými barvami. Včelku vytvořenou lepením černých pásek na Kinder vejce si děti mohly odnést domů. Výroba včelí plástve pro včelky z těstovin byla skupinová práce. S tvořením motýla si děti protrénovaly techniku obkreslování šablony, malování temperovou barvou, a na závěr motýlka dozdobily kolečky malovanými do čtverce a vystřiženými.

Beseda s policií

Tento týden byl plný kulturních zážitků. Velmi zajímavá a poučná byla pondělní preventivní beseda o bezpečnosti a IZS – POLICIE ČR, kdy si děti s paní policistkou zopakovaly pravidla chování na přechodu pro chodce, poznávání dopravních značek. Pohybová hra  Na policisty v dopravní situaci nám není neznámá. Děti si i vyzkoušely policejní čepice.

Ve středu jsme si užili hudební pořad s harfou a houslemi, zajímavé bylo seznámení s nástroji a poslech vážné hudby, ale i melodií z Večerníčkových pohádek i filmů.  

Nová skalka před Pampeliškou

Středeční brigáda s rodiči na zahradě MŠ byla velmi přínosná. Maminky nám pomohly při pletí skalky a záhonku nad skalkou, se zasypáváním záhonku dubovou kůrou i sázením květin do betonových truhlíků. Přibyly nám veverky s pampeliškami v oknech a na chodníkách jsme s pomocí rodičů i dětí opravili kresby z loňského roku. Zahrada školky velmi krásně prokoukla a provoněla se dubovou kůrou a novými květinami.

Za pomoc mockrát děkujeme!

Páteční výlet do Včelího světa v Hulicích byl velmi milý a děti se dozvěděly mnoho dalších informací o životě včel.

Včelí svět Hulice

Nejprve nás čekala práce se včelím voskem. Výroba svíčky se povedla díky zahřívání vosku fénem a poté rolováním knotu doprostřed vosku. Poutavá byla i přednáška o včelách, jejich životě a způsobu obživy, ukládání medu i ukázka pomůcek včelaře.

Královna se svými včelkami

Opakováním pro nás bylo pojmenování včel –  královna, trubci, dělnice uklízečky, krmičky, stavitelky, létavky a sběratelky, strážkyně. Dětem se líbila pohybová hra na včeličky – cesta za královnou a sběr pylu, nektaru a vody. Při promítání filmů se děti dozvěděly, jak bojují včely o svůj med, když je napadne medvěd. Kdo vyhraje boj o med?

Zeptejte se dětí, určitě Vám to povědí 🙂

Zapsala Adriana Vávrová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko