Rodiče vítáni

Týden od 21.11. do 25.11.2022 Téma: Ten umí to a ten zas tohle

Teda, to to letí. Další týden za námi a v neděli začíná předvánoční odpočítávání 😊

1.Adventní neděle je tu. Druhý týden s tématem povolání jsme začali tím, že si holčičky ušily nové šaty. Kluci zatím vystříhali penízky, abychom si mohli zahrát na skutečný obchod. Popřáli jsme naší Betynce k svátku.

Celý týden nás provázelo sychravé počasí, takže procházky byly vždy doprovázen větrem a deštěm, ale naši stateční předškoláci to zvládají s nadhledem. Ono totiž takové chození v blátě, jen tak někoho neomrzí 😊

Představte si, že si s námi v úterý odpoledne přišli do třídy pohrát rodiče. To vám byla zábava. Děti nejdříve ukázaly, co je nejvíce baví a s čím si rády hrají. Rodiče se společně s dětmi pustili do vánoční výzdoby a začali zdobit okna vystříhanými sněhovými vločkami. Vyzkoušeli si naše robotické hračky i magnetickou stavebnici. Za odměnu, že se společného odpoledne zúčastnili si s námi mohli proběhnout překážkovou dráhu. Děti je opravdu nešetřily a postavily dráhu, kde nechyběly balanční cviky, přelézání oblouku, skákání panáka, a nakonec i podlézání překážky. Naši rodiče jsou prostě báječní, protože se ničeho nebáli a celou dráhu několikrát s úsměvem zvládli. Moc jim děkujeme za návštěvu a příjemně strávené odpoledne.

Středeční lekce bruslení už byla předposlední. Uteklo to jako voda a příští týden vyrazíme do Popovic naposledy. Na středeční procházce jsme objevili „poklad“. Jestlipak víte, co jsou ty kuličky na obrázku u Vivinky v ruce? Našli jsme jich hned několik a donesli si je do našeho třídního insektária. Budeme se těšit, co se nám vyklube.

Během týdne jsme si splnili i další úkoly z projektu Se Sokolem do života. Tentokrát jsme se věnovali cvičení s míčem. Hody, kutálení, kopy, a dokonce i driblování jsme zvládli na jedničku a mohli si tak nalepit další samolepky do našich sportovních deníčků. Na konci týdne jsme si zopakovali koledy, které společně s ostatními dětmi a jejich rodiči zazpíváme v sobotu odpoledne na Sulické návsi u rozsvícení vánočního stromečku. Všichni jste srdečně zváni! Jo a představte si, že betlém se třemi králi je už připraven na svém místě. Víme to, protože jsme to zkontrolovali během naší procházky. Rovnou jsme si zopakovali jména všech králů a zazpívali si u kolébky Ježíška koledu.

Těšíme se na viděnou u stromečku v Sulicích a za týden se s vámi podělíme o další zážitky z naší prima třídy.

Přejeme vám všem krásný ADVENT

Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko