Rodiče vítáni

Týden od 25. do 29.3.2024 Téma: Hody, hody, doprovody

Velikonoční týden začal ve třídě Ježečků pečením jidášů a oslavou Majinky. Naše velká předškolačka s námi oslavila své šesté narozeniny a připravila pro děti spolu s maminkou výborné duhové dortíčky. Hned poté jsme se vrhli na pečení. Děti se seznámily s ingrediencemi v obrázkovém receptu a v několika krocích zadělaly krásné kynuté těsto. V poslední fázi před pečením z těsta umotaly různé tvary a po vyndání z trouby a potření medem, byla celá školka provoněná Velikonocemi. Hlavním úkolem však byla příprava našeho společného jarmarku, na který už několik týdnů vyráběly děti z Veverek, Lištiček, Medvíďat i Ježečků různé velikonoční dekorace. Bohužel počasí nám nepřálo a silný vítr nedovolil připravit jarmark na zahradě školky. Nakonec se tedy naše třída proměnila v barevné tržiště, kde se během odpoledne potkávali rodiče, prarodiče i přátelé, aby spolu strávili příjemné chvíle u kávičky a domácích zákusků. Děti jim nadšeně ukazovaly své výrobky a celý jarmark se nesl ve velmi milé a přátelské atmosféře.

MOC Vám všem děkujeme, že si díky Vaší podpoře, mohou všechny třídy dopřát nějaké aktivity nebo vybavení navíc. My se určitě vydáme na nějaký zajímavý výlet 🙂

V úterý jsme si pomocí obtisku rukou nakreslili veselá žlutá kuřátka, dodělali poslední kousky z keramiky, prošli překážkovou dráhu s vajíčky na lžíci, plaváčci se vydali na již třetí lekci do Benešova, na asfaltovém hřišti jsme křídami nakreslili velikonoční obrázky , v lese si pohráli s mechem a klacíky a odpoledne jsme si na zahradě školky zbaštili velikonočního beránka, kterého pro nás upekla naše Ráďa.

Ve středu jsme sis využitím kostky procvičili hravou formou grafomotoriku. Děti úkol zvládly naprosto bezvadně. Stihli jsme i dokreslit obrázek, kterým pak bruslaři poděkovali všem trenérům na zimním stadionu ve Velkých Popovicích. Dnešní lekcí se s nimi totiž rozloučili a užili si hravé dopoledne plné legrace na bruslích a tentokrát i s hudebním doprovodem. Děti které dnes bruslit neodjely, využily dopoledne na hry a nakreslení obrázku na naši velkou tabuli u plotu školky. Pohráli jsme si na prolézačkovém hřišti pod školkou a odpoledne se postupně rozešli na velikonoční prázdniny.

Přejeme Vám klidné a prosluněné prožití svátků jara, dětem bohatou pomlázku a všem spoustu společných zážitků.

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko