Rodiče vítáni

Týden od 3. 4. do 7. 4. 2023 Téma: Hody, hody, doprovody

Velikonoční týden a Modré pondělí jsme zahájili barvením vajíček a nácvikem pletení pomlázek. Trošku jsme se vyvětrali na hřišti a nezvykle brzy se vrátili do školky kvůli přípravám na focení do školní ročenky. Úpravu vlásků a převlékání jsme měli nacvičené z minulého týdne, pózování na společnou fotku i sólo fotografie také. Všechno tedy proběhlo bez komplikací a mohli jsme zasednout k dobrému obědu a po něm si poslechnout pohádku.

Šedivé úterý bylo šedivé všude jinde než u nás. Předzahrádku rozzářily stoly s výrobky a lahůdkami připravenými na velikonoční jarmark. Od brzkého rána jste si u nás mohli udělat radost velikonoční drobností, pochutnat si na bábovkách, roládách, koláčích, řezech, kremrolích a spoustě dalších dobrot, potěšit se milým popovídáním a výbornou kávou, kterou připravovala paní učitelka Katka. Všem vám moc a moc děkujeme za příjemné chvíle, darované laskominy, výrobky a štědré příspěvky, díky kterým můžeme vybudovat pro děti rozvod vody po školní zahradě. Nesmírně si vážíme vaší laskavosti a velkorysosti! 

Děti ani v úterý rozhodně nezahálely. Pravidelně se účastníme akce Ukliďme Česko, vydali jsme se tedy – vyzbrojeni rukavicemi a odpadkovými pytli – do okolí školky a snažili se posbírat všechno, co tam nepatří. Byli jsme příjemně překvapeni, jak málo odpadků jsme našli.

Škaredou středu jsme si rozhodně vylepšili předposlední lekcí bruslení, tentokrát to byla vyloženě dámská jízda pěti zkušených krasobruslařek. Děti, které nejezdí do Popovic se vydaly na dobrodružnou cestu po fáborcích, na jejímž konci pro ně velikonoční zajíček nechal košík s překvapením. A představte si, myslel i na bruslaře! Hned po návratu do školky, jen co jsme se rozdělili o vajíčka, popřáli jsme Evičce k narozeninám a o obědě si pochutnali na báječném, jahodami vonícím dortu.  

Na Zelený čtvrtek se všichni Ježečci a Veverky vešly do jedné třídy. Ráno si každé z dětí vyrobilo papírového zajíčka a po krátkém pozdravení jsme se vrhli na pečení jidášů. Děti zpracovávaly přidělená kousek těsta do dlouhé žížaly, kterou pak smotaly, uložily na plech a potřely vajíčkem. Po návratu ze zahrady na ně čekala upečená voňavá a trochu lepivá, sladká dobrota.

Přejeme krásné Velikonoce, odpočinek, spoustu pěkných zážitků a v úterý se na vás těšíme!

Jana, Saška, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko