Rodiče vítáni

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ

Vstupujeme pomalinku do cílové rovinky …. Vánoce už klepou na naše vrátka.

Tento týden byl pro naše Mravenečky velmi výjimečný a Vy jistě tušíte proč. Navštívil nás školkový Ježíšek a proběhla, pro někoho poprvé, Vánoční besídka. Takže se na tyto dvě události, pěkně připravíme a vánočně se naladíme. Koledy a vánoční písně nám zpříjemňují atmosféru ve třídě každý den. V komunitním kroužku se dozvídáme přání dětí od Ježíška, a tak pevně věříme, že všechna očka našich malých Mravenečků se rozzáří štěstím, až ten slavný večer nastane.

Celý týden jsme byli pilní Mravenečci, poctivě jsme zpívali, recitovali, tančili a zdokonalovali hraní na ozvučná dřívka. Byly sice chvíle, kdy nám to né úplně ladilo, důležitá ovšem byla snaha a vůle, naše umění zdokonalit a vypilovat do posledního detailu.

Když už toho bylo dosti, vyrazili jsme na čerstvý vzduch na naši školkovou zahradu, nebo na vycházku do blízkého okolí naší školky, do lesíka, kde jsme pozorovali proměny příznačné pro zimní období. Snížek už nám zmizel, což je nám velice líto, jelikož hrátky na sněhu nás neuvěřitelně bavili.

Za zmínku stojí naše generální zkouška na vánoční besídky. To jsme se pěkně všichni sešli na zahradě, všichni kamarádi z ostatních tříd a vzájemně jsme si předvedli alespoň část z naší vánoční besídky, kterou jsme chystali pro rodiče, písničky či básničky, byly slyšet v širokém okolí.

Ve čtvrtek byl pro naše Mravenečky dnem D, jednak zavítal před polednem do MŠ Ježíšek a vybral si právě Mravenečky, které obdaroval dárky, ze kterých měly děti neuvěřitelnou radost a potěšení. Jen některé děti těžce nesly to, že to jsou dárečky, které ve školce musí zůstat, aby si s nimi mohly hrát všichni Mravenečci.

Tento den byl ještě o to více zajímavější, když jsme se tu všichni v odpoledních hodinách znovu sešli a na mravenčí vánoční besídce si společně zazpívali, zatančili a snad i trochu zasmáli. Musíme všechny dětičky pochválit, jak se jim jejich vystoupení povedlo.

Poslední pracovní den v tomto týdnu jsme věnovali především hrám, jak už, tak v pátek bývá. Měli jsme k dispozici nové hračky od Ježíška, o který byl obrovský zájem, proto jsme dětem dopřáli dostatečný prostor k tomu, aby si je řádně užily.

Na závěr malý domácí úkol, slibujeme, že již poslední v letošním roce 2023. Všechny děti si na středu donesou jedno jablíčko a čajovou svíčku. Rády bychom ukázaly dětem jeden z vánočních zvyků a tradic a naučíme je, jak správně rozkrojit jablíčko, nebo pouštění lodičky.

Přejeme Vám krásný, pokud možno poklidný víkend a budeme se na Vás v pondělí opět těšit.

Tým Mravenečků

Ája, Lucka, Páťa, Dáša a Renča

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko