Rodiče vítáni

Sněhuláci pro Afriku 2

V krátkosti o projektu: Pokud to sněhové podmínky v ČR dovolí, všechny přihlášené školy a školky staví v jeden den co nejvíce sněhuláků a startovné pro stavbu sněhuláka je 50,-Kč. Takto vybrané peníze ze školky se posílají na tento projekt, který se snaží dopravit do Afriky co nejvíce jízdních kol pro děti, které to mají do školy tak daleko, že cestovat každý den pěšky je pro ně nemožné a tato vzdálenost jim vzdělávání znemožňuje.

Do tohoto projektu jsme se přihlásili již podruhé. Letos jsme stále s vyhlášením čekali na příhodné sněhové podmínky, ale bohužel, když už napadlo, do odpoledne většinou nebylo nic. K tomu se přidal velký mráz. Vzhledem k tomu, že se s návaly sněhu již asi moc počítat nedá, vyhlašujeme náhradní variantu.

Jde jak o pomoc, tak i o to, aby si naše děti uvědomily, že ne každé dítě má takové možnosti jako ony, abychom v nich již od malička spoluvytvářeli prosociální chování.

Vyrobte se svým dítětem SNĚHULÁKA, a to z jakéhokoli materiálu, nakreslete či namalujte ho, použijte jakoukoli výtvarnou techniku, fantazii se meze nekladou. Spolu s padesátikorunou sněhuláka předejte p. učitelkám ve svých třídách, a to do 19. 3. 2018. Předem moc děkujeme.

Více informací najdete na www.snehulaciproafriku.cz.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko