Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 1. – 8. 9. 2023

Téma týdne: VÍTÁME TĚ VE ŠKOLCE

Vážení naši milí rodiče!

Vítáme Vás ve třídě Berušek!

Jak už název tématu napovídá, začátek nového školního roku jsme prožili vzájemným poznáváním, seznamováním se s novými kamarády, paní učitelkami, naší asistentkou i tetou. Všechny děti už školku navštěvovaly v loňském roce, pouze jedna holčička k nám nastoupila nová, takže pro většinu dětí prostředí nebylo neznámé, ale přeci jen přesun do nové třídy, a ještě do třídy předškoláků, to je pro spoustu z nich obrovská změna. Celkem je nás 23 dětí, 2 paní učitelky, Verča a Alenka, paní asistentka Míša a teta Mija (paní kuchařka). Často nás navštěvuje i paní ředitelka, Vendulka, které bývá v ředitelně u počítače smutno a tak jí rádi zapojujeme do vycházek či nějakých aktivit na třídě.

Tento týden jsme si s dětmi na třídě vytvořili piktogramy s pravidly třídy, říkali jsme si, že Kouzelná slovíčka, otevírají srdíčka ❤️💚(děkuji, prosím, promiň, dobrou chuť, dobré ráno…), upevňovali jsme si správnou techniku při čištění zoubků za pomoci básničky „Čisté zoubky“, povídali si o své nejoblíbenější hračce z domova, prohlíželi si své miminkovské fotografie, které jsme si společně založili do Portfolií. Kreslili špejlí namáčenou v tuši a kolorovali bretonovými barvami ,,Sluníčko“, rozvíjeli jsme matematické představy u pracovního listu s ,,Beruškami“, zpívali u klavíru píseň „Žába skáče“, cvičili a sportovali na překážkové dráze, hráli PH ,,Na kočku a na myš“, HPH ,,Pásla ovečky“ a tancovali se šátky a kostýmy a hlavně jsme si hodně hráli a hráli se všemi možnými hračkami, stavebnicemi a pomůckami ve třídě a také hodně povídali a vyprávěli o prázdninách a zážitcích dětí z nich.

Celý týden nám přálo počasí, čehož jsme využívali k delšímu pobytu na školní zahradě, připravili jsme si hlínu do vyvýšených záhonků, trhali plevel, kopali, sportovali, kreslili křídou a často svačili dopoledne i odpoledne na čerstvém vzduchu. Svačinku jsme si vždy sami připravili!

Děti jsou báječné, zaslouží pochvalu a vy rodiče také!! Moc se na Vás těšíme ve středu na třídní schůzce!

Přejeme Vám krásný víkend a užívejte si sluníčka, dokud nám svítí.

Verča, Alenka a Míša

NAŠE ŠKOLKA                                                       

Naše školka, pěkná školka,                      

rádi do ní chodíme.

Malujeme, zpíváme si,

také trochu cvičíme.

Sluníčko nám krásně svítí

do té naší školičky.

Usmívá se, pokukuje,

na kluky a holčičky.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko