Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 1. až 5.5.2023

Téma týdne: U maminky je dobře

     V pondělí jsme si všichni užili volného dne a hned v úterý se všichni společně přivítali v novém krásném jarním měsíci květnu. Venku už se nám počasí umoudřilo a začali jsme tento týden pracovat i svačit venku.

     Úterní ráno jsme si představili nové téma, povídali si o maminkách a hned si tu svojí krásnou každý nakreslil. U nástěnky v šatně si tak ty naše maminky pěkně prohlédly, jak jsou krásné, milé a usměvavé.

     Ve středu jsme se seznámili s novou písní od Pavla Nováka ,,Naše máma“ a naučili se k ní i taneček. Také básničku jsme se tento týden naučili novou o mamince. Protože maminky nemají jen lidé, povídali jsme si o těch zvířátkových maminkách  a dle vybraného vzoru jsme si zvířata nakreslili tužkou. Také jsme již dokončovali naší rozdělanou keramiku a po nabarvení čekáme na vypálení. Máte se na co těšit. Naše kytičky se nám velmi povedly.

     Ve čtvrtek jsme si společně vyrobili vzkazovník pro naše maminky. Každý si vymyslet vzkaz, který by chtěl mamince věnovat. Na velkou čtvrtku jsme nakreslili velký strom. Místo listů mu děti vystříhaly srdíčka. Do každého srdíčka pak dítě vymyslelo vzkaz a podepsalo se. Děti měli za úkol si přinést také fotografii se svojí maminkou a tatínkem. Nad fotkami jsme si pak povídali a poznávali tak všechny členy rodiny.

     V pátek nám přálo počasí a byli jsme všichni venku co nejdříve. Poctivě jsme zalili všechny naše stromy, bylinky i kytičky, které jsme společně zasázeli. Také jsme venku malovali, hráli různé hry, užívali si na písku a slunili se. Toho krásného počasí bylo třeba využít.

Přejeme všem krásný další prodloužený víkend

Jana Landová

Maminka

Maminka je moje kráska,

maminka je klid a láska.

Když se na mě usměje,

hned na světe krásně je.

Je to poklad, který mám,

nejcennější, jaký znám.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko