Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 10.-14.4.2023

Téma týdne: Síly přírody

Toto téma nás bude provázet 14 dní, protože přírodní živly jsou bohaté téma. Pondělí bylo bohaté na společná vyprávění zážitků z Velikonoc Seznámili jsme se s tématem týdne a s plány, které nás čekají. Zvolili jsme nové hospodáře, které v týdnu budou pomáhat nejen dětem ale i paní učitelce a budou přát dětem „Dobré chuti“ před každým jídlem.

Úterý se děti rozdělily na plavce a děti, které pokračovaly v školních aktivitách. Plavci si za asistence zkušených trenérů zdokonalili své vodní i podvodní schopnosti a děti ostatní se procvičily v malbě vodovými barvami, posílily si jazýčky při log. chvilce a poznávaly počáteční a kolečná písmena slov. Zacvičily si s overbally a pobyly na čerstvém vzduchu.

Středa byla poslední pro bruslařské zdokonalování. Děti ve třídě zpívaly u klavíru, cvičily jógu, z PET víček skládaly přírodní živly, naučily se barvy duhy a proběhly se na louce.

Čtvrtek byl badatelský. I počasí se umoudřilo a dopřálo nám dlouhou vycházku s lupami a dalekohledy . Protáhli jsme svá těla a poznali mnoho nového.

Pátek byl ve znamení hry. Děti si užívaly pestré nabídky hraček, tvoření a kreslení. Zazpívali jsme si tří nové písničky o jaru, na Interaktivní tabuli jsme se dozvěděli něco nového o přírodních živlech, vyluštili hádanky o jaru a seznámily s pěti novými písmenky J, H, A, C a D.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko