Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 10. až 14.10.2022

Téma: Zamykám, zamykám les

Tak tenhle týden jsme si v Beruškách moc užili. Představte si, že jsme hned v pondělí oslavili narozeniny Aleška a Emičky a moc jsme si to užili. Měli jsme dort, šampaňské a i zdravé jednohubky. Také nás přišla navštívit naše kamarádka Emily na vozíčku. Celý den jsme si užívali krásné počasí na zahradě a také jsme tvořili. Vyrobili jsme si podzimní strom. Obkreslili jsme šablonu, natiskli pomocí razítek zvířátka a listy a po zaschnutí vybarvili vodovými barvami. I naše Emily si pomocí razítek vytvořila krásný obrázek.

V úterý jsme si užili dobrodružnou výpravu lesem za pomoci naší šikovné maminky Nikolky. Připravila nám krásnou cestu plnou strašidýlek, čar, kouzel, rozmanitých úkolů a krásného pokladu na závěr. Prošli jsme si společně louku, pole i les a plnili úkoly.

Ve středu jsme měli už druhou lekci bruslení ve Velkých Popovicích. Na ledu nás to moc baví. Skoro nikdo už nepadá, krásně bruslíme a užíváme si každou minutu.

Ve čtvrtek jsme si společně užili první letošní brigádu s rodiči na zahradě naší školky. Moc děkujeme všem za pomoc, milá slova a příjemnou atmosféru. Kuchyňku máme krásně natřenou, naše venkovní posezení vypadá krásně a v našich záhoncích se na jaro těší cibulky tulipánů.

V pátek jsme si všichni užili veselou pohádku- čteme další z krásných knížek ,,Pohádky z mechu a kapradí“, vybarvili podzimní listy a naučili se krásnou básničku o kaštánkovi.

Přejeme všem krásný  víkend

Jana Landová

,,Kaštan“

Už je podzim, listí žloutne,

ve větru se kaštan houpe.

Chvilinku se pohoupe,

ze slupky se vyloupne.

Padá dolů, volným pádem,

pádá dolů, padá na zem.

Naštěstí se nerozbije,

z trávy kousek vykukuje.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko