Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 12.2.-16.2.2024

Téma týdne: Masopustní veselí

První týden masopustních radovánek byl plný her, veselí, masek a také srdíček.❤️

Holčičky si z barevného papíru vyrobily škrabošky princezny 👸 a kluci medvěda 🐻. Společně si zahráli pohybovou hru Masopustní štronzo, dozvěděli se, co to vlastně znamená slovo MASO-PUST, jak dlouho trvá. Naučili jsme se novou masopustní říkanku a za zvuku Orffových nástrojů jsme v úterý vyrazili se všemi třídami v maskách do masopustního průvodu 🥳🤡. Došli jsme až k nedalekému rybníčku pana Žilíka na Želivci, kde jsme si společně radostně zatancovali. Doprovodilo nás několik rodičů.

Ve středu jsme od Masopustu na chvíli utekli ke svátku svatého Valentýna ❤. Povídali jsme si, jaké to je mít někoho rád, jak se to pozná, když má někdo někoho rád. Kdo je to kamarád? Co děláme a neděláme lidem, které máme rádi? Čím bychom mohli udělat radost někomu, koho mám rád? Pomocí obtisku ruky si děti vyrobily valentýnské srdíčko, které si každý vzal domů, aby mohl obdarovat své milé. Protože již naše děti ve školce pracují s tabletem a dalšími digitálními pomůckami a vědí, že ke správnému fungování potřebují internet, pokračovali jsme s projektem DIGI BEZ DIGI na téma ,,Co je to internet?“ Program vznikl ve spolupráci s ICT odborníky i pedagogy, formou hry a prožitkem, se zkušeným lektorem, přímo ve třídě, bez použití tabletů a počítačů, s originálními pomůckami, s obrázky, sítěmi, robotickými hračkami. Děti pracovaly samostatně, ale také ve skupině, v hodině jsme používali reflexi i sebereflexi a prokládali náročnější aktivity jednoduššími. Vyvrcholením hodiny je volné hraní s výsledným dílem jako odměna za práci. Navíc děti získají po každé lekci osvědčení, které je pro děti odměnou, nikoli hodnocením, a zároveň slouží jako informace pro rodiče.

Ve čtvrtek si děli zahrály na pekaře a cukráře. Samy si nakoupily ingredience na perník s polevou 🥮 v nedalekém obchodě. Orientaci v obchodě a poznávání ingrediencí jim nedělalo problémy. Podle receptu, který byl opravdu jednoduchý a hrníčkový, samy zvládly vše naměřit hrníčkem, vysypat, zamíchat, vymazat plech kokosem a hlídat perník v troubě. Zbylo nám dost ingrediencí, tak jsme se pustili do druhé várky, aby si děti mohly odnést kousek i domů a pochlubit se rodičům. Mňam, ten byl ale dobrý.

V pátek se nás sešlo opravdu maličko, tak si děti užívaly volné třídy ke HŘE se svými oblíbenými stavebnicemi a hračkami. Na zahradě školky jsme kromě her pozorovali, že pomalu ale jistě končí nadvláda královny Zimy, protože počasí již bylo téměř jarní.

Od pondělí se děti spojují po celý týden do 3. třídy Včeliček, kde budeme pokračovat v masopustním dovádění.

Přejeme vám krásný víkend a těšíme se na vyprávění dětiček, které si budou užívat jarní prázdniny se svými rodiči.

Berušky 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko