Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 12. až 16.6.2023

Téma týdne: Cesta kolem světa za 14dní

     Další červnový týden byl velmi rozmanitý. Celý byl ve znamení příprav na zahradní slavnost. Počasí nám přálo, hodně jsme si užívali míčových her venku, svačili jsme venku i cvičili. Není nad to, když vám nad hlavou svítí sluníčko.

     Hned v pondělí jsme se všichni těšili na společné focení. Pro naše předškoláky to bylo poslední focení v naší školce. Všichni přišli krásně nastrojení a moc se těšíme na fotky.

    V úterý jsme si společně začali připravovat rekvizity na naší zahradní slavnost, zpívali písničky a venku jsme si postavili velký model zeměkoule. Povídali jsme si o tom, kam se chystáme na dovolenou a jak se těšíme na prázdniny. Také jsme si povídali o zemích, které jsme navštívili a které už známe. Povídali jsme si také o našich sousedních státech.

     Ve středu nás čekal dlouho očekávaný výlet do Nespek. Společně jsem vyrazili se třídou Ježečků do mateřské školy v Nespekách, na návštěvu k tetě Daně, dozvěděli jsem se mnoho zajímavého o řece Sázavě a dali si výborný oběd v restauraci.

     Ve čtvrtek nás čekala dopoledne zkouška našeho vystoupení na zahradní slavnost. Vyzdobili jsme zahradu, nanosili lavice, připravili rekvizity a těšili se na odpoledne. Po vystoupeních jednotlivých tříd a našem společném tanci následovalo dojemné šerpování  našich předškoláků. Také učitelský tanec byl velká legrace- no řekněte sami.

     V pátek nás navštívili naši kamarádi ze ZŠ Sulice. Připravili si pro nás všelijaké pokusy- elektrický obvod, mikroskop, periskop, zkoumali jsme hydrostatický tlak, magnetismus, barvili roztoky. Největší úspěch měla elektřina. Tímto dětem i paní učitelce Lucce moc děkujeme.

     Hodně času trávíme venku, staráme se o naše borůvky i jahody, které už mají krásné plody. Užíváme červnového sluníčka a těšíme se na prázdniny. Příští týden nám naši kamarádi odjíždí na školku v přírodě. Přejeme jim hodně sluníčka a krásné zážitky.

Krásný víkend

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko