Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 13.11.-16.11.2023

Téma týdne: Ten umí to a ten zase tohle

Máme za sebou další týden, který se díky státnímu svátku zkrátil o jeden den. Začátek týdne děti zahájily aktivitami, kterými si mohly vyzkoušet různá povolání. Například práci tety (provozní), která utírá pravidelně stolečky, vysává koberec a chystá svačinky. Hrály si na pekaře a kuchaře v kuchyňce, kde pekly pečivo a pizzu, na opraváře, který musí opravit kolečka u autíček, na zedníky, kteří staví domečky z cihel (kostek) a prodavačku v obchodě. Dětí jsme se ptali, co vědí o Vašem povolání, čím by chtěly být až budou velcí, co dělá maminka na mateřské dovolené nebo co znamená, když je někdo nezaměstnaný.

Po svačince jsme dokončili výrobky z keramické hlíny a děti pracovaly s vypalovací glazovací barvou.  Seznámily se s novou básní „Šiju, šiju košilku…“ Zahráli jsme si na sportovce a pracovali s projektem „Se Sokolem do života“. Děti trénovaly přirozené cvičení jako je chůze, běh, skok, plazení a lezení.

V úterý nás ve školce navštívil SKLÁŘ M. Zahradník, který je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů. Jeho přednáška o skle byla provázána praktickými ukázkami tvarování skla nad kahanem. Povídal dětem o historii skla, prvních nálezech. Vyprávěl báje a pověsti o skle. Ukazoval výrobu skleněného „papíru“, skleněné pružiny, skleněné nitě, dále tahání, foukání, stříhání skla nůžkami a mačkání. Do školky vyrobil na památku skleněný bacil. Na závěr si děti nafoukly skleněnou kuličku. Ač se to zdá být jednoduché, utěsnění rtů okolo skleněné trubičky, dělalo některým dětem problém.

V rámci laskavého měsíce listopad jsme plnili úkoly na jednotlivé dny. Například v pondělí děti vytvořily přáníčko ze srdíčka, které jsme osobně donesli sousedům, abychom jim zlepšili náladu a poděkovali jim, že se na nás nezlobí, když jim překopneme na zahradu míč.

Ve středu jsme si, jako každý den, zacvičili, tentokrát jsme zdolávali Opičí dráhu jako běžci, sportovci překonávající překážky. K rozvoji hrubé motoriky, stability a zdatnosti jsme využili lavičky, obruče, lano, tunel a žíněnku. Bruslaři se zdokonalili v bruslařských schopnostech, s robotickou včelkou jsme si našli cestu k různým druhům povolání o kterých nám něco pověděli „mluvící skřipce“ s nahranými zvukovými záznamy a následně i samy děti :).

Ve čtvrtek jsme byli skuteční zahradníci, protože jsme si krásně uklidili zahradu od listí, které jsme dětskými kolečky odvezli na kompost. V rámci kroužku „Barevná angličtina “ jsme si zábavnou formou procvičili nová anglická slovíčka, u klavíru jsme si zazpívali podzimní písničky a při výtvarné aktivitě jsme si zahráli na zedníky a postavili zeď a jak se dětem zeď povedla, si můžete prohlédnout v šatně u Berušek.

Krásný prodloužený víkend a v pondělí budeme zvědavé, které z dětí si vzpomnělo, že v rámci „Laskavého listopadu“ vám má připravit snídani do postele 🙂

Verča a Alča🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko