Rodiče vítáni

Týden v Beruškách : 13. – 17.3.2023

Téma týdne: Voda, voděnka

Tento týden jsme krásně tématicky začali pro zájemce jezdit do benešovského bazénu, kde se děti seznámily s prostorem, paní trenérkami a vítací básničkou, která je bude vyprovázen po celý plavecký kurz. Bruslaři pokračují v zdokonalování své techniky na stadionu ve Velkých Popovicích.

V mateřské škole se začínáme připravovat na blížící se dubnový JARMARK, vyrábíme velikonoční dekorace, chystáme tombolu a mnoho dalších překvapení.

V rámci tématu tohoto i příštího týdne byly děti, za pomoci pohádky seznámeny s koloběhem vody v přírodě, s druhy vod, rozdílem mezi rybníkem a mokřadem, mořem a jezerem a druhy vodních skupenství.

Mokřad i rybník jsme si stihli prohlédnout i v reálu při pravidelných dopoledních vycházkách do blízkého okolí. Procvičili jsme si časovou posloupnost a slovní zásobu při skládání obrázkových příběhů, paměť při seznámení se s novou básničkou a vyprávění si o prožitém víkendu a obsahů pohádek, které děti slyšely ve školce minulý den. Poznávali jsme počáteční i konečné hlásky slov, cvičili na hudbu, opakovali si dny v týdnu, měsíce v roce a roční období.

Stále se seznamujeme s novými herními a vzdělávacími možnostmi, které nám přináší nové digitální pomůcky.

V šatně si můžete prohlédnout náš „Mořský svět“ , který jsme tentokráte vytvořili na zavařovacích sklenicích a čtvrtkách.

Příští týden budeme v tomto bohatém tématu ještě pokračovat.

Příjemný víkend

Téma týdne : Voda, voděnka

Básnička : Dešťové kapičky

Dešťové kapičky dostaly nožičky,

dupaly po plechu dělaly neplechu,

kocour spal v okapu, spadly mu na tlapu.

Ach jé ten naříkal, mňoukal a utíkal.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko