Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 14. až 18.11.

Téma týdne: Ten umí to a ten zas tohle

Tento týden jsme si s dětmi povídali o různých druzích povolání, povolání rodičů, hráli námětové hry. Také jsme kreslili to, čím chceme být jako velcí. V kuchyňce jsme společně vařili oběd-pojmenovávali jsme suroviny, vážili, míchali, připravovali tabuli a nacvičovali správné držení příboru.

Také jsme procvičovali stříhání- zahráli jsme si na paní kadeřnici a pana kadeřníka. Na papíře jsme měli hlavu s vlasy- vlnky, rovné čáry a podle nich jsme stříhali. Stříhání se u nás velmi zlepšuje a děti moc baví. Také jsme si procvičovali pantomimu- děti předváděli ostatním povoláním a my hádali. Moc jsme se všichni nasmáli. Při pohybových hrách jsme procvičovali celé tělo, oblíbenou se stala píseň ,,Hlava, ramena, kolena“, kdy jsme dle hudby postupně zrychlovali. Také jsme pro vás rodiče chystali první překvapení na vánoční svátky. Vyráběli jsme keramiku, no máte se na co těšit.

Skvělým zážitkem byl také úterní lampiónový průvod od školky. Vyrazili jsme společně k památníku na Mandavě. Účast byla hojná a světýlka z lampiónků nám krásně svítila na cestu. Poznáváme také geometrické tvary, opakujeme předložky a chystáme už pomalu vystoupení na vánoční besídku. V pondělí se na vás všechny těšíme odpoledne při deskových hrách u nás v Beruškách. Mějte krásný víkend a všem maminkám přejme pevné nervy s vánočním úklidem.

Krásný víkend všem

Jana Landová

Čím chci být? (Kamila Urbanová)

Jen abyste věděli,

 budu taky dospělý.

A mám jedno velké přání,

vybrat správné povolání!

Naše Klárka už je velká,

je z ní paní učitelka.

Podívejte na Toníka,

chtěl by dělat zahradníka.

Tadeáš ten dozajista,

bude skvělý fotbalista.

A co já, až vyrostu?

Budu dělat starostu!

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko