Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 15.4.-19.4.2024

Téma týdne: Síly přírody I.

Tento týden nám začalo nové 14 denní téma „Síly přírody“. Začali jsme se seznamovat s živly přírody, co v přírodě může způsobit přírodní katastrofu a které záchranné složky v těchto chvílích pomáhají.

V pondělí jsme se seznámili s tématem týdne, zvolili jsme nové hospodáře, při ranním cvičení nás rozhýbala „Jarní rozcvička“ a zopakovali jsme si taneček „Hádej kam teď letíme“. Při pokusech s vodou jsme sledovali jak se mění výše hladiny, dle předmětů do vody nořených. Za pomoci grafomotorických cvičeních jsme si po víkendu uvolnili ruku a připravili na aktivity týdne.

V úterý vyrazili plavci do benešovské bazénu na šestou lekci. Děti ve třídě si mezitím vyrobili vodní kapku za pomoci čtvrtky, temper, nůžek a lepidla. Nezapomněli jsme si zopakovat písničky a básničky, kterými chceme udělat radost ve čtvrtek seniorům v Domově v Pyšelích.

Středa byla ve znamení pokusů se vzduchem, připravou na vystoupení, hry „Ve vzduchu nebo ve vodě“ , kdy děti měly za úkol zařadit správně zvířátka buď do modré, či zelené obruče (voda x země), kde žijí.

Čtvrtek byl cestovní. Konečně jsme mohli starouškům v Pyšelích ukázat, co jsme si pro ně připravili. Po vystoupení, za které jsme sklidili, myslíme že, zasloužený potlesk, jsme si společně se seniory vyzdobili obrázky jarních luk připravenými papírovými kvítky. Pomazlili se s místním králíčkem, kterého mají v společenské místnosti pro radost a vyrazili zpět vypraveným autobusem do školky.

V pátek nás navštívila paní Hamajdová se svým hudebním pořadem a svými písničkami doprovázenými různými hudebními nástroji nás příjemně navnadila na blížící se víkend. Ačkoliv nás tentokrát nečeká zcela jarní víkend, ale i tak si ho co nejlépe užijte 🙂

Vaše 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko