Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 15. až 19.5.2023

Téma týdne: Kde domov můj?

     Další květnový týden jsme zahájili v pondělí naším krásným výletem do Národního muzea v Praze. I když počasí nám vůbec nepřálo. Odjeli jsme ráno od školky připraveným autobusem a moc se těšili na nové zážitky a nové vědomosti. V Národním muzeu nás nejvíce zaujala zvířata a minerály. Den jsme si moc užili a unavení jsme si na zpáteční cestě i odpočinuli. Už se těšíme na další výlet- čeká nás výlet do pražské ZOO.

     V úterý jsme si nakreslili tužkou krásné vesnice plné domečků- každý byl jiný a přece všechny jako malované. Kreativitě se meze nekladou. Také jsme si domečky vytvořili z různých druhů stavebnic, skládali jsme společně tripexeso a poznávali domečky a jejich součásti. Každý má ten svůj vysněný a tak jsme si o našich snech krásně popovídali.

     Ve středu jsme si společně povídali o dopravních prostředcích. Rozeznávali jsme ty ve vzduchu, na kolejích, na silnici i na vodě. Každý si mohl vybrat z pěti druhů dopravních prostředků, vystřihnout díly, které chybí, poskládat a nalepit. I když byl úkol těžký, děti ho zvládly a zaslouží si tak velkou pochvalu. Také moc děkujeme mamince Vendulce, která nás ve středu přijela fotit na naše tablo. Fotky jsou krásné a myslíme, že u tabla ukápne nejedna slzička dojetí.

     Ve čtvrtek jsme společně dotvořili kytičky, které jsme vyráběli z keramické hlíny. Po glazuře bylo třeba kytičky opět vypálit, poskládat dohromady a přilepit ke stonku tavnou pistolí. Pomocí barevného papíru jsme si poskládali svůj vysněný domeček a nakreslili do něj vše, co by v něm mělo být. Někdo měl doma vysněný kávovar, někdo garáž plnou luxusních aut, někdo trezor plný peněž. Myslím, že děti byly velmi kreativní. Také nás čekalo krásné vystoupení s paní Hamajdovu.  Putovali jsme po české zemi a poznávali nejen hudební nástroje, ale i krásné české písničky a společně si všichni zazpívali.

     V pátek nám počasí přálo a tak jsme byli opět brzo venku. Děti si hrály s legem, kostkami, magnetickými stavebnicemi. Máme ve třídě velké malíře, takže se povedly i krásné obrázky. Jelikož nás čeká další setkání v domově důchodců na konci května, připravujeme pro babičky a dědečky vystoupení plné tance a písniček.

Krásný a slunečný víkend všem

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko