Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 16.až 20.1.2023

Téma týdne: Ve zdravém těle zdravý duch

     Ani jsme se  nemohli dočkat. Všichni jsme se tak moc těšili na naší školkovou zimní olympiádu. Hned v pondělí jsme si povídali o symbolech olympiády, o barevných olympijských kruzích, na zahradě slavnostně olympiádu zahájili a zapálili olympijský oheň.  Poté probíhaly první soutěže- skok do dálky na lyžích a jízda na bobech.

     Celý týden jsme se drželi symbolu olympijských kruhů a každý den přišli v jiném barevném tričku. Pondělí bylo modré, úterý žluté, středa černá, čtvrtek zelený a pátek červený. Přesně tak jako barvy kruhů podle jednotlivých světadílů. Naším  maskotem byl medvídek ,,Ledňáček“. Jméno  jsme si vymysleli sami. Slavnostně jsme si poslechli olympijskou hymnu, naší státní hymnu i olympijský slib. Každá třída si také vyrobila svojí vlastní vlajku. Také jsme se naučili novou básničku ,,Teplé oblečení“.

     V úterý jsme si společně vyrobili olympijské kruhy a zazávodili v dalších disciplíně a tou byl hokej. Kluci i holky bojovali a stříleli góly. Hokej je velmi bavil, všichni byli unavení, ale usměvaví.

     Ve středu jsme vybarvili krasobruslařku i hokejistu. Na čtvrtku jsme namalovali ,,klikyháky“ voskovkou a pak přetírali modrou barvou. Krásné bylo pozorovat, jak barva na voskovce mizí. Poté nás venku čekalo krasobruslení a také slalom na sněhu. Venku totiž začalo sněžit a nám přes noc napadl krásný prašan. Na očích měli děti lyžařské brýle a všichni závodili jako o život.

     Ve čtvrtek jsme si hned ráno dali společný olympijský běh mezi kuželi. Posunuli jsme se dál v našem pracovním sešitu k projektu ,,Se sokolem do života“ a vyráběli jsme brusle. Na interaktivní tabuli jsme si ukazovali všechny olympijské zimní sporty. Na zahradě školy nás poté čekal biatlon v krásném slunečném počasí.

     V pátek  jsme se všichni sešli na zahradě ke společnému slavnostnímu zakončení her, k předání medailí  a zhasnutí naší olympijské pochodně. Týden utekl jako voda, ale my jsme si ho všichni moc užili. Zasoutěžili jsme si, získali krásné odměny a odnesli si mnoho nových zážitků. Všechny děti zaslouží velkou pochvalu, všichni bojovali  v duchu fair play.

Krásný odpočinkový víkend všem

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko