Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 17. až 21.4.2023

Téma týdne: Síly přírody

     Tento týden jsme volně navázali na minulý a opět si povídali o čtyř přírodních živlech. Oheň, voda, vítr a země. Celým týdnem nás provázela nová píseň ,,Chválím tě, Země má“ a její krásná melodie. Také jsme se naučili novou básničku s ukazováním.

Jarní básnička s ukazováním

Do zahrádky přišlo jaro,

copak se s ním asi stalo?

Rozkvetly nám kytičky,

narcis, krokus, kočičky.

Včelička k nim právě letí,

podívejte, tamhle děti.

     V pondělí jsme společně oslavili ,,Den Země“. Zazpívali jsme si písničku, skládali vítr, zeměkouli i slunce pomocí víček od pet lahví. Také jsme procvičovali slabiky, počáteční hlásky a geometrické tvary. Hráli jsme slovní fotbal, sluchové i písmenkové pexeso. Postavili jsme si větrnou opičí dráhu a pořádně protáhli tělo.

    V úterý jsme společně vymýšleli příběh ,,O slané kapce z moře“. Děti rozvíjeli slovní zásoby a hlavně fantazii. Kapka se hádala se sluníčkem a to začalo vysoušet moře. Kapička utekla poprosit potůček o pomoc  a tak  pomocí kamarádů mraků sluníčko přikryli  a začalo pršet. Moře se tak naplnilo a sluníčko a kapka byli zase kamarádi. Pomocí vodových barev a soli jsme si kapku vodu nakreslili, vystřihli a pomocí soli na ní vznikly krásné ornamenty.

    Ve středu jsme vyráběli zápich z keramiky. Pro našeho Danečka to bylo první seznámení s keramickou hlínou a to bylo radosti. Hlínu jsme nejdříve vyváleli, vybrali si šablonu kytičky, kterou jsme poté pomocí rádýlka vykrojili. Pomocí vody jsme zahladili kraje a už jen počkáme na vypálení. Kytičku zkompletujeme a nabarvíme a znovu vypálíme v peci. Poté budeme mít krásný zápich.

    Ve čtvrtek byl v rámci příprav na odpolední brigádu s rodiči. Těšili jsme se na naší zahradu. Sázeli jsme kamčatské borůvky, natírali lakem nové záhony, sázeli jostu a bylinky. Výborným jídlem nás pohostil tatínek Julinky a moc mu děkujeme. Jídlo bylo výborné a všichni jsme si moc pochutnali.

     V pátek jsme se všichni začali těšit na víkend. Od rána jsme si stavěli hrady z molitanové stavebnice. Hráli jsme písmenkové pexeso a procvičovali slabiky. Také jsme se všichni společně těšili na naší zahradu. Konečně jsme otevřeli pískoviště a projeli se na tříkolkách. Bylo krásné počasí a sluníčko nám zamávalo. Uklidili jsme náš venkovní domeček i sklad venkovních hraček a už se těšíme, jak budeme chodit už i na naší zahradu.

     Velmi nás bavila smyslová hra- co dělá voda? -teče, kape, šumí, prší, leje, šplouchá. Také jsme si zahráli na hasiče a připomněli si sílu ohně a jeho nebezpečí. Také víme, jak se u ohně chováme.

     Přejeme vám krásný jarní víkend a vzhůru do dalšího týdne plného čar a kouzel. Čeká nás totiž Filipojakubská noc.

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko