Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 18.12.-21.12.2023

Téma týdne: Vánoce, vánoce přicházejí

Milí rodiče,

těšila jsme se jak optimisticky a s úsměvem budu psát o událostech tohoto týdne, ale bohužel aktuální události z centra Prahy mi vyrazily dech. Mám stejně staré děti, jako ty, které se staly nechtěným terčem mladého střelce. Važme si chvil se svými blízkými a to nejen ve vánočním čase.

Ale začátek týdne byl krásný. Pondělí jsme začali vánoční nadílkou a zakončili vánoční besídkou, která se, myslím, povedla. Děti byly moc šikovné a zaslouží si velkou pochvalu 🙂

V kostele sv. Martina jsme si zazpívali vánoční koledy, dozvěděli se mnohé o historii této stavby a prohlédli si vyřezávaný betlém z poloviny minulého století.

Nezapomněli jsme nakrmit zvířátka dobrotami od Vás, sledovat jejich stopy a také náhodně nalézt jedno shozené paroží.

Za doprovodu vánočních koled jsme se seznámili s některými vánočními lidovými tradicemi. V červeném jablíčku jsme po rozkrojení našli hvězdičku a pomáhala nám básnička:

Moc děkujeme „Ježíškovi“ za krásné dárečky, které si děti rozbalily v Beruškách pod stromečkem. Můj, již dospělý syn, ve svých pěti letech pronesl u stromečku krásnou větu: „Ještě, že máme toho Ježíška, to vy byste si nemohli dovolit“… tak ještě, že máme toho Ježíška. Děkujeme 🙂

Užijte si, pokud možno, spokojené svátky vánoční se svými blízkými a přejme si i našim pokračovatelům mír a klid.

Alča a Verča 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko