Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 19. až 23.6.2023

Téma týdne: Máme rádi zvířata

     Předposlední týden jsme se vydali na putování s exotickými zvířaty. Hledali jsme na mapě i globusu jejich domov, povídali jsme si o zoologické zahradě, pracovali s didaktickými obrázky i s Albi tužkou. Hráli jsme pexeso se zvířaty a spojovali zvířata a jejich stín, procvičovali zrakové vnímání, paměť i slovní zásobu.

     V pondělí jsme si společně povídali pohádku ,,O koťátku, které zapomnělo mňoukat“, poznávali jsme zvířata podle zvuku a naučili se novu básničku ,,Slon a slonice“.

     V úterý jsme tvořili správné dvojice zvířat, používali globus i mapu a zahráli zvířecí bingo.

     Ve středu bylo velké teplo a tak jsme pracovali venku. Vyrobili jsme si společnou koláž zvířat ze zoo. Každý si vybral zvíře, které se mu líbí. Namalovat ho, vystříhal, nalepil a podepsal se. Také bylo velké teplo, tak jsme si zpříjemnili den zmrzlinou a koupání v dětském bazénu. Děti byly nadšené, každý se rád osvěžil.

     Ve čtvrtek bylo opět velké horko. Trávili jsme den pod slunečníkem na dekách. Chladili se opět v bazénu a doplňovali pitný režim.  Poslouchali jsme píseň ,, Opičí kapela“ a zahráli si na opice. Celá rozcvička byla opičí. Všichni jsme si procvičili počítání pomocí zvířecího puzzle.

     V pátek se nám bouřkou trochu ochladil vzduch a od rána se nám všem lépe dýchalo. Děti si opět daly zmrzlinu. Naše kamarádka Adélka totiž slavila narozeniny. Zazpívali jsme jí, popřáli a užili si hezký den. Také byla velká legrace. Hráli jsme zvířecí pantomimu. Děti poznávali zvíře podle toho, jak ho druhý předváděl.

Čeká nás poslední červnový týden, užijte si ho dle svých představ.

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko