Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 20.11.-24.11.2023

Téma týdne : Ten umí to a ten zas tohle

Pokračující téma z minulého týdne jsme si v Beruškách užili.

V pondělí jsme vyrazili s batůžky na procházku obcí. Cílem bylo dětské hřiště na Nové Hospodě, kde jsme se vyřádili na herních prvcích i prostoru rozlehlé zahrady hřiště. Cestou jsme pozorovali „dospěláky“ a hádali, jaké je jejich povolání.

Úterý bylo tvořivé. Z barevných papírů a knoflíků jsme si vytvořili koláčky a zahráli si na pekaře. Při ranním cvičení na rybáře a při relaxační chvilce jsme si procvičili jazýčky u logopedické chvilky a dechového cvičení. U klavíru jsme byli „hudebním tělesem“, dozvěděli jsme se, jak roli zde má dirigent a jakou orchestr. Za melodie hrajících zvonků jsme si zazpívali písničku „Pec nám spadla“.

Středa byla dnem bruslařů a jejich předposlední sedmé lekce. My, ostatní, jsme si v blízkém lese připomněli jaký je rozdíl mezi smrkem a jedlí, proč vánoční stromeček není listnatý, jaké ještě známe jiné listnaté x jehličnaté stromy. Ve třídě jsme si správně dle číslic poskládali obrázek pana listonoše, zacvičili jsme si s obručemi a zahráli pohybovou hru „Na potápěče“.

Ve čtvrtek jsme si u didakticé pomůcky včelky Bee botky připomenuli další povolání a následně za využití kostýmů jsme si na ně zahráli.

A v pátek jsme si všichni na našem barevném koberci zahráli „Na stavitele“ – z kreativní puzzle stavebnice jsme ve trojicích postavili domeček pro lidi, či zvířata a společně tak postavili celou vesnici o které jsme si následně povídali.

Společně jsme zhodnotili celý tématický týden u našich výtvorů v šatně, které si můžete prohlédnout i Vy 🙂

První sníh je tu, tak si ho s dětmi hezky užijte 🙂

Alča a Verča 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko