Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 20.2.-24.2.2023

Téma týdne: Masopustní veselí

Celý týden jsme si užívali za poslechu veselé hudby, tance a smíchu. Povídali jsme si o masopustním veselí, dobrém pití a jídle a masopustním průvodu.

     V pondělí jsme všichni společně upekli masopustní medvídky a mini bábovičky z piškotového těsta s čokoládou. Pojmenovali jsme si společně všechny suroviny a odvážili  poměr všech surovin do našeho těsta. Všechny ingredience jsme zamíchali a do předem vymazaných forem vylili potřebné množství těsta.  Vše jsme dali společně na plech do trouby a podle vůně čekali na tu krásu. Všechny výrobky se nám krásně vyklopily z forem a moučník byl vynikající. Děti si moc pochutnaly a celá třída nám krásně voněla nadýchaným těstem.

     V úterý jsme si všichni společně vyzdobili třídu na karneval. Naším cílem bylo procvičování stříhání. Jako první jsme si z ozdobných papírů vystříhali balónky. Poté jsme si pomocí šablon obkreslili vybranou škrabošku a ozdobili si jí dle vlastní fantazie. Zrakové vnímání jsme procvičovali pomocí klauna, kterého jsme z dílků skládali dohromady. Prostorovou představivost jsme rozvíjeli pomocí skládání barevných kostiček.

     Ve středu jsme se společně naučili novou báseň ,,Karneval“ s pohybem a zahráli si pohádku ,,O koblížkovi“. Děti si samy vybraly role a pomocí prvotního poslechu jsme si společně vytvořili a upravili děj. Pomocí obrázků jsme si pak zahráli krásné divadlo. Koblížek nám sice nakonec snědla kmotra liška, ale legrace jsme si užili dost.

     Ve čtvrtek nás čekal masopustní průvod a karneval ve třídě. Společně jsme si zatancovali, zasoutěžili i zazpívali. Společně jsme se naučili tanec na píseň Jerusalema. Za pomoci hudby jsme si užili masopustní průvod v okolí školky a jako odměnu jsme si dali výborné občerstvení. Moc děkujeme všem rodičům a dětem, kteří nám dobrůtky přinesli.

     V pátek jsme si všichni hráli s nejrůznějšími stavebnicemi, zpívali, tančili a sledovali pohádku ,,Chaloupka na Vršku- Jak to bylo o masopustu. Povídali jsme si o tom, co jsme viděli a snažili jsme se převyprávět příběh.

Přejeme vám všem krásný víkend

Jana Landová

Karneval

Dneska máme velký bál,

hurá je tu karneval.

Z holčiček jsou princezny,

splní si své tajné sny.

Kluci si dnes meče vzali,

za prince se ustrojili.

Na bále dnes společně

je nám všem moc báječně.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko