Rodiče vítáni

Týden v Beruškách:  20. až 24.3.2023

Téma:  Voda, voděnka

    Tento týden volně pokračujeme v našem bloku. Víme, že voda je životodárná tekutina a víme, jak s ní zacházíme. Víme, že vodu potřebujeme na pití, mytí, vaření, zalévání i koupání. Víme, že v moři je voda slaná a u nás doma ve vaně i v rybníku voda sladká. Naučili jsme se další krásnou básničku Kap, kap a také taneček s dešťovou vílou.

     V pondělí jsme si společně procvičovali stříhání a lepení. Vyráběli jsme deštník. Krásně jsme si do něj vyzkoušeli zapouštění barev. Procvičovali jsme také názvy vodní živočichů pomocí souřadnic na naší robotické včelce a zahráli si naší oblíbenou hru- Rybičky, rybičky, rybáři jedou. Na symfonickou báseň od Bedřicha Smetany ,,Vltava“ jsme si nejen povídali o naší nejznámější řece, ale také pomocí pohybu ztvárňovali sílu vodu.

     V úterý jsme si užili ponožkový den. Víme, že jsou mezi námi nemocné děti, kterým je potřeba pomáhat a proto jsme oslavili společně den Downova syndromu. Na prádelní šňůře jsme si vyzkoušeli hledání dvojic stejných ponožek, ponožku pomocí šablony obkreslovali a zdobili pomocí razítek. Také jsme si procvičovali koordinaci těla a spolupráci pomocí vzájemného navlékání ponožek a bot. To byla velká legrace.

    Ve středu jsme oslavili ,,Den vody“ pomoci pokusů s vodou. Ochutnávali jsme vodu kyselou, sladkou, slanou, pozorovali jsme na hladině lavoru s vodou věci, které se potopí a které plavou. Také jsme pomocí barev a vody pozorovali vzájemné vsakování a propojování barev do sebe. Protože bylo venku krásné jarní počasí, vyrazili jsme na cestu za vodou. Pozorovali jsme rybník, mokřad i potok. Víme, jaký je koloběh vody v přírodě a v průběhu našeho putování jsme si vzali do školky s sebou vzorky vody ze všech třech biotopů.

    Ve čtvrtek jsme se těšili na náš velký výlet na hřiště na Mandavu. První jarní výlet. Hned po svačince jsme vyrazili na hřiště, kde jsme si protáhli tělíčka, zaběhali si i hráli míčové hry. Stihli jsme i malou svačinku a po návratu jsme si prohlíželi krásné modely mořských mušlí, mořského koníka i hvězdice od naší kamarádky Julinky P. Moc děkujeme Julince i mamince za půjčení.

    V pátek jsme společně postavili velký rybník ve třídě a nanosili do něj všechny zvířátka, co do něj patří. Hráli jsme mořské pexeso a také se nám moc líbil interaktivní program  o tom, co je zdravé. Co nám sice chutná, ale zdravé není, jak potraviny skladujeme a jak se chováme v obchodě. Na závěr jsme si společně vyrobili zdravé ovocné špízy. Moc nám chutnali. Celý týden nám zase pěkně utekl a my se těšíme na další jarní víkend.

V pondělí se na vás budeme těšit

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko