Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 23.1. – 27.1. 2023

Téma týdne: V zdravém těle zdravý duch

Po ukončení olympiády je toto téma týdne plynně navazující.

V pondělí jsme se hezky přivítali po víkendu, navzájem jsme si vyprávěli o tom, jak jsme víkend prožili, zopakovali jsme si dny v týdnu, roční období i měsíce v roce (s těmi máme ještě trochu problém:)), vybrali jsme nové hospodáře, kteří budou po celý týden pomáhat nejen paní učitelce a přát dětem dobrou chuť a hlavně jsme si vysvětlili co znamená slogan „V zdravém těle zdravý duch“

Seznámili jsme se novou básničkou „Zimní oblečení“ a vystříhli, vybarvili a následně bavlnkou obšili rukavičku ze čtvrtky.

Největším zážitkem prvního dne tohoto týdne byla Badatelská vycházka do Štiřína, kam jsme šli zkontrolovat jak zvířátkám z lesa chutnala naše „vánoční nadílka“, kterou jsme jim koncem prosince přinesli.

Úterý bylo ve znamení hudby, kdy si děti zazpívaly a zatančily u hudebního pořadu paní Hamajdové o ročních obdobích..

Dopolední cvičení bylo zaměřené na posílení zad a plosky nohy.

Středa byla o první pomoci. Jak se zachovat, při úrazu na sjezdovce (medvídek, který byl naším olympijským maskotem byl naším pacientem, figurantem)

Se skutečným sněhem jsme si pohráli v okolí školky a to nejen dnes.

Ve čtvrtek si děti nakreslily svého bacila, kterého si i následně pojmenovaly. Již vědí, že zdravé stravování plné vitamínů je před těmito bacily může ochránit 🙂

A pátek volby…tak si držme palce, ať to dobře dopadne 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko