Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 26.2.-1.3.2024

Téma týdne: Pojďte pane, budeme si číst

Z masopustního veselí jsme plynule přešli k novému tématu plnému pohádek, knížek, bajek a pohádkových postav….

Děti si z domova přinesly svou nejoblíbenější knihu 📚 či encyklopedii, kterou představily ostatním kamarádům ve třídě. Řekli jsme si, kdo je autor, kdo ilustrátor, jak se správně zachází s knihami, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Povídali jsme si společně o tom, které pohádky mají rády, jaké pohádkové postavy se jim líbí a pro srovnání jsme dětem vyprávěly, jaké pohádky jsme měly rády my paní učitelky, když jsme byly v jejich věku.

Zahráli jsme si na herce a diváky a zdramatizovali jsme si pohádky „Boudo, budko“, „O Červené Karkulce“ a „O veliké řepě“. Hádali jsme pohádkové dvojice, zaběhali si při pohybových hrách ve třídě Na spící princeznu 👸 a Na krále 🤴🏾. Vyrobili jsme si „Záložku berušku“ z barevného papíru. Skládání podle návodu bylo náročnější, ale všem dětem se moc povedlo.

Nad obrázky z pexesa jsme si povídali o pohádkových postavičkách – kdo je zlý, hodný… Rozvíjeli jsme slovní zásobu (přídavná jména) – popisovali vlastnosti a rysy postav (veselý, smutný, strašidelný, bojácný, chytrý…).

Rozvíjeli jsme předmatematickou gramotnost u pracovního listu s královskou korunou 👑 při vybarvování geometrických tvarů dle zadání a vytvářeli jsme prostorové stavby z párátek a hrachu. Tato aktivita rozvíjí u dětí prostorové vnímání a představivost.

Tento týden část Berušek odjela už po třetí v tomto pololetí trénovat své bruslařské dovednosti ⛸ na stadion ve Velkých Popovicích a taktéž nás po třetí navštívila paní lektorka z Malé digitální univerzity s novým tématem pro děti „Malý IT expert“. Děti se dozvěděly, z čeho se skládá počítač💻, robot 🤖 a jak lidem usnadňuje práci. Orientovaly se na čtvercové síti a určovaly souřadnice.

Stihli jsme popřát i našim oslavencům k svátečku, Dorince a Lexíkovi, a pochutnat si na výborných dortících 🧁 a želatinových bonbónech, které děti donesly pro celou třídu.

Celý týden si děti velmi užily, nesl se totiž v duchu toho, co mají nejraději a to jsou pohádky.

Krásný víkend přejí Berušky 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko