Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 26. až 30.9.2022

Téma: Dary přírody, loučení s létem

Poslední zářijový týden jsme věnovali loučení s naším oblíbeným ročním obdobím. V pondělí během dopoledne nás čekalo první letošní divadlo o Verunce, která se zatoulala. Také k nám dorazila vzácná návštěva kamarádky Emily na vozíčku s její maminkou. Seznámili jsme ji s dětmi, s paní učitelkami, paní asistentkou i tetou Mirkou. Po divadle jsme ji poté vyvezli na procházku. Ukázali jsme jí naše oblíbená místa, pole a louky, kam s dětmi společně rádi chodíme.

Začali jsme pozorovat změny v přírodě, na procházce v lese nasbírali přírodniny- žaludy, šípky, lístečky i klacíky. Také nás v úterý po obědě navštívila maminka Julinky, která nám přečetla polední pohádku a také nám společně s Julinkou a jejím bráškou vyprávěli o novém pejskovi, kterého si domů pořídili. Také jsme si procvičovali stříhání a rozvoj fantazie při výrobě hrnečku s čajem a doplňovali řadu podzimních plodin dle posloupnosti. Společně jsme si zahráli hru na jablíčka. Také nás v průběhu týden čekal státní svátek svatého Václava, který jsme oslavili odpočinkem a ve čtvrtek jsme všichni batikovali podzimní listí- do mokrého podkladu jsme zapouštěli temperové barvy, vzniklo krásné podzimní listí.

Beruška Tečka nám každý týden navštěvuje dalšího kamaráda a myslím, že to děti moc baví. Její příběhy si čteme každé pondělní ráno v ranním kruhu a vždy v pátek se společně s dětmi těší na další výlet. Samostatně vypravujeme, procvičujeme prostorovou orientaci, paměť i slovní zásobu.

Přejeme všem krásný víkend

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko