Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 27.11.-1.12.2023

Digitální technologie- dobrý sluha, ale zlý pán!

Ty brďo, to to letí. Další týden za námi a v neděli začíná 1. adventní neděle. V posledním listopadovém týdnu jsme si povídali o digitálních technologiích – o tom, co dobrého nám přináší a na co si musíme dát pozor.

V pondělí si děti zahrály na detektivy, kteří pod elektronickým mikroskopem zkoumaly své otisky prstů, kůži, vlas, list rýmovníku, jehličí. Seznámily se s běžným pomocníkem kuchyně, kuchyňským robotem  a samy si vyrobily smoothie z ovoce. Po svačince přijel do školky „Cirkus Adonis“. Veselé varietní vystoupení kouzelníka a jeho dvou pomocnic bylo plné zajímavých kouzel. Děti kouzelníkovi pomáhaly při čarování kouzelnými zaklínadly a společně se jim povedlo vyčarovat spoustu krásných věcí – zvířátka, barevné květiny i nekonečné šátky… Po čarování se těšil každý ven na první hrátky se sněhem.

V úterý přišly do školky děti svátečně oblečené na vánoční focení s paní fotografkou Vendulkou Grabaczovou. Ale i přesto jsme pokračovali v digitalizaci a děti ráno stavěly roboty z nasbíraných papírových krabic a magnetické stavebnice 3D bloky. Seznámily se s tabletem a jeho velikostí displeje oproti mobilu, správnému zacházení, zapínání, pouštění aplikace bez i s QR kódem. Naučili se spouštět např. hudební hádanky a aplikace PlantNet. Odpoledne jsme si užili Dílničky s rodiči při keramickém tvoření vánočních výrobků. Děkujeme za krásně strávené odpoledne.

Ve středu děti zvládly poslední lekci Školičky bruslení ve Velkých Popovicích a odnesly si domů diplom za skvělé výkony.  Ve třídě jsme si s dětmi povídali o mobilu, k čemu všemu je dobrý, jak nám může pomáhat? Např. k telefonování, psaní zpráv, sledování počasí, hledání mapy, nákupu přes internet, různé aplikace při určování rostlin a živočichů, posílání balíčků, poslouchání hudby a pohádek…. A jaký negativní vliv na nás může mít.

Ve čtvrtek děti přenášely výtvarně „Robota“ ze 3D na 2D . Tiskly kostky lega duplo na papír podle 3D stavby robota. Cílem bylo dodržet barvu a velikost a pořadí kostek (předmatem. dovednosti, prostorová představivost, orientace na ploše). Vytleskávali jsme slabiky jmen dětí, určovali 1. hlásku. Dopoledne jsme ve třídě tancovali na písničky od M. Růžičkové „Bu, bu, bu“ a „Cestovní“ a na vánoční melodie. Taneční improvizace na vánoční hudbu dětem přinesla radost a pocity štěstí. 

Pátek se nesl u nás ve třídě již v duchu vánočním. Od rána jsme s dětmi poslouchali vánoční koledy, společně jsme zdobili vánoční stromeček 🎄 ve třídě. Po svačince jsme se sešla celá škola při rozsvěcení vánočního stromečku u Berušek na zahradě. Ozdobili jsme ho společně s ostatními třídami ozdobičkami vyrobenými doma, zazpívali jsme si vánoční koledy a užívali si vánoční atmosféru, která díky padajícímu sněhu byla opravdu kouzelná.

Přijel k nám bílý kůň, zalehl nám celý dvůr. Tohoto rčení se děti dočkaly a celý týden jsme si mohli užívat sněhových radovánek ❄❄❄

Přejeme Vám krásnou první adventní neděli. Všem marodům posíláme energii a přejeme rychlé uzdravení. A všem Ježíškům už nyní děkujeme, za utržená přáníčka na našem „Stromu (punčoše) přání“, který od minulého týdne visí v šatně.

Berušky 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko