Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 27.5.-31.5.2024

Téma týdne: Jsme stejní a přece jiní

V pondělí jsme se seznámili s novým tématem týdne a vysvětlili si jeho název. Zjistili co je nového u zakuklování motýlků, pro jistotu jsme použili lupy, řekli si a ukázali symboly Olympijských her.

V úterý nás Interaktivní mluvící globus od Albi kouzelného čtení – seznámil s fakty o zemích a světadílech, které se Olympijských her účastní. Paní Szabó nás navštívila se svými zvířátky – želvičkou a agamou a my jsme se dozvěděli mnoho nového o jejich životě jak ve volné přírodě, tak i když jsou chované doma. Letní hry v Paříži jsme zachytili na barevných papírech v podobě symbolů Paříže, her i našeho státu.

Středa nás provedla sporty, se kterými se na hrách v Pařiži setkáme. Dozvěděli jsme se jak sportovci trénují, jaké načiní ke svému sportu potřebují a v jakém prostředí je jim při jejich disciplíně nejlépe.

Ve čtvrtek jsme sportovali velmi aktivně při návštěvě profi trenérů z Prahy. Na zahradě u Mravenečků si děti užily běhání, skákání, házení míčkem i jiných skupinových her. U piana jsme si zazpívali jarní písničky a z modelíny jsme si vymodelovali Olympijské kruhy, samozřejmě se správným pořadím barev 🙂

Pátek byl trochu hrací i odpočinkový s podrobnou prohlídkou zahrady, která nám prokoukla DÍKY VÁM, MILÍ RODIČE. TAKŽE VŠEM, KTEŘÍ NÁM POMOHLI PŘI STŘEDEČNÍM ZVELEBENÍ NAŠÍ ZAHRADY MOC DĚKUJEME :))

Mějte odpočinkový víkend!

🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko