Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 29.1.-4.2.2024

Téma týdne: Raketou na Mars

V pondělí jsme se seznámili s tématem týdne. Nová vesmírná Albi knížka nás za pomoci Albi tužky zasvětila do základních informací o vesmíru. Poznali jsme planety sluneční soustavy, vystříhli si různé geometrické tvary z papíru a sestavili a nalepili z nich raketu letící na Mars, přičemž kosmonauty v raketě dobře poznáte dle fotografií Vašich dětí :).

V úterý za pomoci dramatizace jsme se pokusili vžít do života astronautů, velké kostky byly raketou, podsedáky a lano sluneční soustavou a kostýmy vše doladily. „Sluneční soustava“ nám posloužila k pohybové hře „Na planety“. U klavíru jsme se seznámili s novou tématickou písničkou a doprovod obohatili klavírem a Orffovými nástroji.

Ve středu jsme si sluneční soustavu vytvořili na barevné papíry. Kreslením oběžné dráhy si děti procvičily grafomotoriku a vystřihováním planet manipulaci s nůžkami. Ve Velkých Popovicích proběhla 2. lekce školičky bruslení.

Ve čtvrtek jsme si zahráli vesmírné sudoku a shlédli krátké video „Jak Paxi prozkoumával vesmír“. Při logopedické chvilce jsme si procvičili jazýčky a slovní zásobu a výslovnost.

Pátek byl prázdninový s provozem v jedné třídě.

Každý den jsme jako vždy i cvičili a užili si i spoustu pohybu v přírodě v okolí školky.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko