Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 29.4.-3.5.2024

Téma týdne: Filipojakubská noc

Hned v pondělí jsme si po „Čarodějnickém reji“ s přehlídkou masek a diskotékou užili čarodějnické opékání buřtíku na školní zahradě u Mravenečků. Děti se samy opekly buřtíky, které si i následně vychutnaly. Samozřejmě si ani nezapomněly vyzkoušet čarodějnické vaření kouzelných lektvarů z trávy, vody a hlíny.

V úterý odjely přihlášené děti do benešovského bazénu na plavání a my ostatní jsme si zatím vyrobili „Klobouk čarodějky“ ( pracovní činnost s barevnými papíry a látkami) a puzzle „Čarodějnice“ (vybarvování, stříhání a následné lepení a skládání obrázků).

Po středečním státní svátku jsme se moc těšili na čtvrteční celodenní výlet do obory Březka a těšení bylo oprávněné 🙂 Velmi milý a ochotný oborník Libor nás provedl celou oborou, kde jsme nejen viděli stádo daňků, ale také duby staré více jak 300 let. Dozvěděli jsme se o rozdílech mezi rohy a parohy, poznávali zvířata dle lebek a kožešin a zaposlouchali se do zvuků obory. Oběd jsme si vychutnali v místní restauraci, pohráli si na dětském hřišti a před zpáteční cestou se ještě posilnili zmrzlinou.

Pátek byl ve znamení příprav na odjezd přihlášených dětí na ŠVP, dokončení výtvarných a pracovních aktivit týdne a jejich následné vystavení na nástěnky v šatně a seznámení se s novým tématem a zhodnocení tématu končícího.

Přejeme odjíždějícím dětem na ŠVP mnoho krásných zážitků a s ostatními se budeme těšit v pondělí 🙂

🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko