Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 29.5. až 2.6.2023

Téma týdne: Jsme stejní a přece jiní

     Od pondělí nás provázelo nové téma dětí, sportování, oslav a dětí z celého světla. Čekali nás výlety, plno nových zážitků a krásného počasí. Celý týden jsem si i při našem nabytém programu povídali o dětech. Jak které na světě bydlí, co nosí za oblečení, jakou má barvu pleti, jakou používá řeč. Všude na světě je plno dětí a proto jim přejeme k jejich svátku vše nejlepší.

     Hned v pondělí jsme si užili další blog Barevné angličtiny s lektorkou Péťou. Tentokrát se zaměřila na mláďaat a zvířátka na farmě a v zoo. Zpívali jsme anglické písničky, hráli hry na sluchovou paměť a procvičovali nová anglická slovíčka. Počasí nám přálo a tak užíváme naší školkové zahrady. Zaléváme naše kytičky a staráme se o naše vysázené keře.

     V úterý jsme si na zahradě naší školky užili malou letní olympiádu. Po naší zahradě byla rozmístěna různá stanoviště. Házeli jsme na cíl, prolézali housenkou, chodili po provaze, proklouzávali po klouzačce do obruče anebo třeba přeskakovali překážky. Odměnou nám byly krásné medaile a velká radost, že si vše děti užily. Samozřejmě vše v duchu ,,FAIR PLAY“.

     Ve středu jsme autobusem vyrazili na naší letošní 4. návštěvu do domova seniorů. Do Pyšel jsme měli připravené lidové písničky, tanec děvčat na hit kapely Mirai ,,Chci tančit“, básničky v podání našich chlapců i plno jarních písniček s pohybem. Společnou návštěvu jsme ukončili společnou prací s našimi seniory. Vyráběli jsme rozkvetlé jarní stromy. Jeden krásný strom nám visí v šatně na dveřích.

     Ve čtvrtek jsme společně vyrazili na dlouho očekávaný výlet do pražské ZOO. Cesta autobusem rychle ubíhala a po vydatné svačince na začátku zoo jsme se všichni vydali na naše putování. Viděli jsme slony, žirafy, zebry, tučňáky, ale také čerstvě narozené malé surikaty, ještěrky a také jsme si užili návštěvu nového pavilonu goril jménem Dja. Společný oběd jsme strávili na louce ,,u Gastona“ a  po obědě si užili osvěžující koupání v brouzdališti. Z výletu jsme přijeli unavení, ale plní nových zážitků.

     V pátek nás navštívila maminka Filípka se svou želvou Barunkou a agamou Charlottkou. Děti se dozvěděly plno nových informací. Třeba, že vodní želva vydrží bez vody dva dny a že párek jako dobrůtku dostává jednou za rok od Ježíška. Moc děkujeme za krásnou přednášku. Na zahradě jsme si poté užili hodně her a zábavy, jízdu na koloběžkách a malování křídami.

Poslední předprázdninový měsíc nám začal, užívejte krásného počasí a hlavně ve zdraví.

Krásný víkend

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko