Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 3.1. až 6.1.2023

Téma týdne: Vítej  v novém roce

     Vážení rodiče a přátelé, všechny vítáme v novém roce a přejeme vše nej. Tento týden jsme v Beruškách vzpomínali na Vánoce a opakovali všechny postavy z Betléma. Dorazili k nám totiž tři králové a my si o nich vyprávěli v průběhu celého týdne.

     Nejdříve jsme si v úterý všichni popřáli krásný nový rok a povídali si o tom, jak jsme strávili Vánoce, s kým, co nám přinesl Ježíšek, jak jsme odpočívali a koukali na pohádky, co jsme si na Silvestra dali  dobrého a jaký byl ohňostroj. Také jsme ve třídě přivítali dva nové kamarády. Těšíme se na další veselý půlrok v Beruškách. Vydali jsme se společně na velkou novoroční procházku do Kostelce u Křížků.

     Naučili jsme se novou písničku v doprovodu hudebních nástrojů ,,My tři králové“. Společně jsme vyráběli koruny pro krále, malovali zlatou temperovou barvou a každý si pak korunu vyzdobil dle svého. Za pomoci nové magnetické stavebnice, kterou nám Ježíšek přinesl do školky, jsme si postavili koruny králů a také jsme si procvičovali písmenka pomocí skládání počátečních písmen z víček. Tři krále jsme si také vystříhali z papíru a vyrobili koláž. Už nám krásně zdobí naši nástěnku.

     V pátek jsme všichni společně obešli všechny třídy, zpívali a užívali si tříkrálový průvod se sladkou odměnou.

Přejeme všem krásný lednový víkend

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko