Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 3. až 7.4.2023

Téma týden: Hody, hody, doprovody

     Hned v pondělí jsme zahájili náš velikonoční týden. S příchodem jara se na nás začalo usmívat sluníčko. I když venku je zima, my si užíváme venku, hrajeme hry, běháme slalom na louce a zpíváme se. Pomocí samolepek a papírové kraslice jsem si vyrobili krásnou velikonoční výzdobu. Každý lepil velice pečlivě, všechny vzory se moc povedly a my si procvičili prstíky ke správnému držení tužky a pastelky. Odpoledne nás čekal ve školce tradiční velikonoční jarmark. Tombola byla bohatá, losovali se krásné ceny. Prodejní výrobky byly krásné a k tomu voňavý muffin, koláč a čerstvá kávička. Moc děkujeme všem za podporu našeho projektu jedlé zahrady u nás ve školce.

     V úterý jsme si společně pomocí barev a fixek vytvořili krásná velikonoční vajíčka. Povídali si o velikonočních zvycích a tradicích a zazpívali si písničku ,,Na jaře“. Také jsme si přečetli dva příběhy z našeho putovního deníku ,,Berušky Tečky“. Tentokrát byla na návštěvě u Vítka a Adélky. Také jsme v rámci projektu ,,Ukliďme Česko“ vysbírali odpadky na hřišti, v lese, u rybníčku i na louce. Správně jsme odpadky vytřídili a hlavně dbali na bezpečnost při zacházení s nimi.

     Ve středu jsme si společně vyrobili velikonočního zajíčka. Děti pomocí vodových barev  a bambulek vytvořily krásné a veselé zajíčky. Procvičovali jsme pojmy vedle, nad, před, mezi, vpravo, vlevo, za pomocí barevných kostiček. Také jsme se naučili novou básničku o tom, jak semínko potřebovalo deštík a slunce, aby mohlo na jaře vyklíčit. Také zajíček nám nadělil krásné překvapení na zahradě naší školky a ještě jedno krásné překvapení dostaly děti od Niky. Moc děkujeme.

    Ve čtvrtek byl již prázdninový provoz a spoustu dětí se tak rozjelo na velikonoční návštěvy. Ostatní si ve Včeličkách procvičovali písmenka, slabiky, malovali omalovánky a užívali si velikonoční atmosféry.

    V pátek jsme si již všichni užívali velikonoční atmosféry doma.

     Přejeme všem dětem i rodičům krásné Velikonoce, plné radosti, úsměvů a pohody.

     Moc se na vás všechny těšíme v úterý a moc děkujeme za beránka i velikonoční muffiny našim maminkám.

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko