Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 30.1. až 3.2.2023

Téma týdne: Raketou na Mars anebo na sjezdovku

     Hurá – celý týden na lyžích. Rychle to uteklo a po roce nás čekalo opět ,,Hravé lyžování“. Děti už se moc těšily. Celý týden jsme vždy ráno odjížděli autobusem na Chotouň, kde nás čekala sjezdovka. Děti se v pondělí nejprve rozřadily do družstev, poté jezdily buď na malé dětské sjezdovce, nebo na velkém vleku. Neuvěřitelně to uteklo a v pátek nás na svahu čekaly velké závody. Sice jsou všichni unavení, ale ta radost z jízdy, dny plné kamarádů a nezapomenutelné zážitky. Moc se všichni těšíme na příští rok.

     Celým týdnem nás provázelo téma vesmíru. Nejprve jsme si představili všechny planety naší soustavy, povídali si o hvězdách, raketách a kosmonautech. Hráli jsme vesmírné člověče a stavěli jsme rakety. Povídali jsme si také o našem nově zvoleném panu prezidentovi, o pražském hradě a o státních symbolech.

     V úterý jsem si pořádně zacvičili- opičí dráha na téma ,,Sluneční soustavy“. Prohlíželi jsme si také encyklopedie a pracovali s Albi tužkou a knížkou ,,Vesmír“. Hádanky nás velmi bavily a procvičovali jsme tak i slovní zásobu, správné skloňování a odpovídání na otázky celými větami.

    Ve středu jsme si zahráli pohybovou hru, každé z dětí představovalo jednu planetu a vytvořili jsme naši tak společně sluneční soustavu. Také jsme si vyrobili kosmonauta – práce zaměřená na vybarvování, stříhání, skládání a lepení. Naučili jsme se novou básničku ,,Naše Země“ a při poslechu písně ,,Raketou  na Mars“ jsme si všichni protáhli pěkně naše tělíčka.

     Ve čtvrtek jsme si názorně ukázali model Sluneční soustavy 3D zapůjčený od naší kamarádky Julinky. Moc děkujeme jí i její mamince. Zdokonalovali jsme se ve stříhání, vystříhali vybarvené planety vodovkami a vytvářeli si tak svojí soustavu na černou čtvrtku. Zopakovali jsme pomocí raket počítání základní číselné řady do 10.

     V pátek, i přes nepřízeň počasí, si lyžaři užili krásné závody a my ostatní, společně s kamarády z ostatních tříd, jsme si povídali o hvězdách. Pomocí vystříhaných hvězdiček jsme si postavili svoje měsíční znamení .

Přejeme vám všem krásný víkend

Jana Landová

,,Naše Země“

Naše Země ta se točí,

i když nemá nožičky,

zvesela si neposkočí,

shodila by hvězdičky.

Po vesmíru tiše pluje,

s Merkurem si promluví,

Venuše jí pozdravuje,

o Zemi už každý ví.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko