Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 30.10.-3.11.2023

Téma týdne: Předvečer všech svatých

Týden plný akcí, vzpomínání a tajemna jsme začali povídáním o Dušičkách a Halloweenu. Vymýšleli jsme, jaký je rozdíl mezi těmito svátky a proč si Dušičky připomínáme. Děti již věděly, že o tomto svátku chodíme na hřbitov zapalovat svíčky našim blízkým, kteří tu s námi již nejsou, vyprávěly za kým a kam jezdí s rodiči na hřbitov, vzpomínaly jaké příbuzenské vazby mají k zemřelým a proč jim chybí. K tomuto svátku jsme se naučili i básničku a začali vyrábět lucerničky technikou zapouštění barvy do mokrého podkladu.

V úterý jsme uspořádali halloweenský karneval. Děti přišly v úžasných kostýmech. Ráno si uvařily kouzelné lektvary, které vypadaly opravdu hrůzostrašně. Věnovaly se i tvoření, dokončovaly své lucerničky z barevných papírů, které můžete vidět v šatně. Potom jsme halloween pořádně oslavili při diskotéce, na které si děti společně zatančily. Celý den u nás panovala veselá atmosféra. Za odměnu si děti domů odnesly mumiovské balíčky se sušeným ovocem a blikající prstýnky.

Ve středu jsme se ráno naučili novou písničku za doprovodu klavíru „Dýně“. Odjezd do Velkých Popovic už mají děti natrénovaný, oblékání jim jde čím dál rychleji a samotné bruslení si užívají stále víc, nikdo nepadá, technika se zlepšuje a radost z pohybu přebíjí vše. 

Čtvrteční SPINKÁNÍ VE ŠKOLCE ve školce zvládli všichni v dobré náladě a úplně bez slziček. Den jsme započali procházkou do nedalekého Kostelce u Křížků společně se třídou Včeliček. Navštívili jsme rotundu a kostel sv. Martina a přilehlý hřbitov. Prošli jsme se s dětmi po hřbitově, pozorovali hrobečky, povídali si o výzdobě o rodinných příslušnících, kteří již nejsou mezi námi, navozením tiché atmosféry a úcty. Zastávka na dětském hřišti měla velký úspěch. Odpoledne nás čekalo dlabání dýní, společná diskotéka a soutěže se Včeličkami. K večeři jsme si pochutnali na pizze a pohoštění od rodičů a poté si děti užily Halloweenskou stezku odvahy na školní zahradě. Děti mají obrovskou pochvalu za statečnost a splnění úkolů. Přečetli jsme si pohádku na dobrou noc, dali pusinky, i štípané, a usínali při poslechu padajících deštových kapiček na střechu třídy. 

Páteční den se nesl v pyžámkovém duchu. Po probouzení dětí do pyžámkového dne následoval společný úklid lůžkovin,  snídaně z vlastních zdrojů, vyčištění zoubků, rozdávání medailí a halloweenských odměn. V pátek jsme si v koupelně otevřeli tetovací salon a děti si odnesly domů malé strašidelné tetování na ruce. Den her, povídání,  na závěr zpětného zhodnocení týdne si děti užily a už se těší na další jarní spinkání.

Moc děkujeme Všem rodičům za spolupráci,  za splnění domácích úkolů o Podzimních prázdninách, kostýmy pro deti, dýně,  pohoštění. Jste prostě nejlepší!!!!

Krásné listopadové dny přeje Verča a Berušky 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko