Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 31.10. až 4.11.

Téma týdne: Předvečer všech svatých

    Tento týden byl v Beruškách hodně strašidelný. Samý duch, netopýr, pavučiny a pavouci, masky a také pořádná strašidelná hudba. Celý týden samá ,,duchařinka“. Povídali jsme si o svátku mrtvých u nás i ve světě. Děti ví, že u nás se slaví ,,Dušičky“, zapalují se svíčky a vzpomíná se na ty, které už mezi námi nejsou. Ve světě se slaví Halloween a s ním všude poletují strašidelné bytosti. V úterý jsme si společně halloweenský karneval moc užili. Každý měl masku jinou, zombíci, pavouci, čarodějnice a dokonce i dýně a duchové. Společně jsme tancovali, hráli hry a soutěže.  Házeli jsme na cíl míčkem, měli jsme také závod v létání na koštěti mezi kuželi, ale největší úspěch – mumie. Děti byly postavené ve dvojicích a jeden druhého  omotával toaletním papírem. Moc jsme si to užili. Děkujeme také všem rodičům za bohaté občerstvení, do kterého jsme se venku s chutí pustili. Také jsme společně dlabali a kreslili dýně a tancovali s balónky.

     Také jsme se naučili novou písničku ,,Strašidla“. Je trošku strašidelná, ale to nám vůbec nevadí. Ve čtvrtek jsme si společně zase upekli dobrotu. Pekli jsme jablíčkové muffiny s perníkovým kořením. Všechny suroviny jsme si nejprve připravili, pojmenovali, odměřili a vyrobili těsto. To jsme poté přendali na plech do papírových košíčků a čekali, jak ucítíme tu krásnou vůni. Jablíčka a skořice nám voněla po celé třídě a muffinky nám co chutnali.

     Moc nás také bavila vystřihovánka ducha z papíru, omalovánka dýně, barevné počítání pavučin nebo porovnávání délky a barvy zapálené svíčky.

Přejeme všem krásný víkend a v pondělí se zase sejdeme v Beruškách

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko