Rodiče vítáni

Týden v Beruškách : 4.3. – 8.3. 2024

Téma týdne : Bylo, nebylo

Tento týden jsme pokračovali v tématu minulého týdne.

První den týdne jsme ve třídě přivítali nového kamaráda a zároveň oslavili jeho narozeniny. Předškoláci si formou kresby lidské postavy, nápodoby a kladených konkrétních otázek vyzkoušeli Jiráskův test školní zralosti, s jehož výsledky budete v následujícím týdnu seznámeni. Potrénovali jsme hrubou i jemnou motoriku i stabilitu u aktivit s míčy a dětské jógy.

V úterý proběhla 1. lekce předplaveckého kurzu pro přihlášené děti. My ostatní jsme si zahráli v kostýmech pohádku „O perníkové chaloupce“, zahráli pohybovou hru „Na krále“ a na školní zahradě jsme začali připravovat záhonky na jarní setbu. Pleli jsme, kompostovali, vyhrabovali starou travinu a začali si užívat s prvními slunnými dny herní prvky.

Ve středu jsme za pomoci robotické včelky našli pohádkovou cestu k hradu a začali své velké přípravy a tvoření na blížící se Velikonoční jarmark. Bruslaři si užili další lekci na stadiónu ve Velkých Popovicích a my ostatní konečně odkryli pískoviště a stavěli hrady, zámky a vodní příkopy.

Čtvrtek byl zcela pohádkový. K pohádkové básničce „Princeznička na bále“ jsme vyrobili krále a princezny z barevných papírů, na pochozí síti jsme si společně za pomoci nalezených obrázků připomenuli pohádky, písničky i pohybové hry, s kterými jsme se za těchto 14 pohádkových dní seznámili , Při pohybové hře „Rybka a rybář“ jsme využili lano a otestovali rychlost reakce na změnu a paměť a schopnost zapamatování jsme si vyzkoušeli u hledání motivu schovaného obrázku.

V pátek jsme cvičili na koberci, sázeli rajčata do pařníku a seznámili se u klavíru s písničkou „Voláme jaro“, kterou budeme zpívat Moraně na rozloučenou 🙂

Krásný víkend Vám přejí 🐞 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko