Rodiče vítáni

Týden v Beruškách 6. až 10.3.2023

Téma týdne: Bylo, nebylo…

     I tímto týdnem pokračujeme do říše za světem pohádek. Stále čteme úryvky z knih, které jste nám donesli vy spolu s vašimi dětmi. Tento týden měl svůj den velký pohádkář pan H. CH. Andersen. Povídali jsme si o něm, o jeho pohádkách a o jeho velkém přínosu nejen dětem, ale i nám dospělým.

     V pondělí jsme si pomocí pexesa povídali o veselých dvojicích z pohádek. Takže nás pobavil Bob a Bobek, Káťa a Škubánek, Štaflík a Špagetka, Maková panenka a motýl Emanuel, Mach a Šebestová, Ája a Fík, Pejsek a kočička, Čmelda a Brumda, Tom a Jerry…To je nám ale v té naší pohádkové říši krásně. Vítězí zde dobrou nad zlem, všichni si pomáhají a usmívají se na sebe. Přivítali jsme také u nás vzácného hosta- Péťu, naší paní lektorku angličtiny. Při zábavném interaktivním dopoledni si děti opakovaly zvířátka, barvy, základní slovíčka, učily se tancovat i hádat různé pohádkové postavy i názvy pohádek v angličtině. Děti to moc bavilo a moc jsme si to všichni užili- moc děkujeme.

     V úterý jsme společně všem maminkám vytvořili pomocí fixek na textil krásná srdíčka a přáníčka k MDŽ. Povídali jsme si o našich maminkách, jak vypadají, co mají rády, co pro nás všechno dělají a co pro nás znamenají. Určitě patří také do pohádky. Jsou totiž také kouzelné a máme je moc rádi.

     Ve středu nás navštívila maminka od Honzíka. Společně jsme si poslechli  pohádku ,,Sůl nad zlato“ a děti se snažily o převyprávění příběhu vlastními slovy. Protože jsme všichni zjistili, že sůl je vždy potřeba, upekli jsme si společně slané pečivo. Zadělali jsme těsto, upletli houstičky a dali péct. To byla vůně jako v pekárně. Navíc nám moc chutnali. Moc děkujeme.

     Ve čtvrtek nás čekal také krásný den. Vyjeli jsme na výlet do Pyšel. Po pár měsících jsme se opět vydali navštívit naše seniory. Společně jsme si všichni poslechli historii zámku, prohlédli si zahradu a vybarvili omalovánky s pohádkovou tématikou. Tyto obrázky jsme pak věnovali babičkám a dědečkům na památku. Výlet to byl parádní. Ve vzduchu už je totiž cítit přicházející jaro.

    V pátek jako každý týden byly na programu hraní s oblíbenou stavebnicí, stavby z molitanových kostek, z lega, oblíbené společenské hry, tanec, poslech písniček a zpívání.

Krásný víkend vám všem a moc děkujeme za báječnou spolupráci

Jana Landová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko