Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 8.1.-12.1.2024

Téma týdne: Daleko na severu

Počasí tohoto týdne s teplotami hluboko pod bodem mrazu se připojilo k našemu tématu a umožnilo nám dělat mnoho aktivit a pokusů přímo v přírodě. Pokusy s ledem, pozorování stop ve sněhu, tvoření kreseb do sněhu a pozorování dalekohledem a lupou vše, co mrazivá příroda nabízela.

Mrazivé pondělí nám umožnilo sledovat v přímém přenosu změny skupenství vody z tekutého na pevné. U písničky „Grónská zem“ jsme si zacvičili, zahráli pohybovou hru „Kry“ s obručemi a vyrobili z barevných papírů tučňáky. Interaktivní tabule nám pomohla pochopit proč iglů neroztaje i když se v něm topí a globus a obrázkové knížky a atlasy nás provedly životem na Antarktidě a Arktidě.

V úterý jsme se seznámili s novou tématickou básničkou, pokračovali jsme v pokusech s vodou, tentokráte jsme zapouštěli barvy a do vody nasypali různé druhy koření a opět jsme venku nechali zmrznout. Následné rozmrazování jsme urychlili pomocí soli. Naše digi-včelka Beebotka nás provedla za pomoci navigace dětí po síti a odhalila otočené obrázky skrývající zajímavosti o Grónsku. Protáhli jsme se u „Mrožího slalomu“.

Středa nám přinesla první lekci „Malého datového experta“-Digi bez digi, digitalizace hrou s odborným lektorem. Vyrobili jsme si eskymáka s obličeji vašich dětí, vystaveno v šatně 🙂 a zacvičili si dětskou jógu. Pobyt na čerstvém vzduchu jsme si užili při procházce do lesa.

Ve čtvrtek jsme hledali rozdílné obrázky v řadě a následně sčítali do 5ti. Při logopedické chvilce jsme za pomoci sání brčkem přemísťovali peříčka, procvičili jazýčky při jazykové abecedě a společně si řekli logo-básničku na hlásky C,S,Z. „Sněhovými koulemi“ vyrobenými z papíru jsme házeli na cíl a zopakovali si cviky s prvky jógy.

Pátek byl ve znamení rybolovu :). Děti využily rybičky, které si samy obkreslily, vybarvily a vystříhly k následnému „rybolovu“ za pomocí plastových pinzet. Týmová aktivita. Týmy byly následně vyhlášeny dle pořadí, odměněny potleskem ostatních a celkový vítěz odměněn i státní hymnou. Procházka zimní přírodou s lupami a dalekohledy byla příjemnou tečkou tohoto arktického týdne 🙂

Hezký víkend 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko