Rodiče vítáni

Týden v Beruškách od 23.5.-27.5.2022

Město, vesnice, zahrada

V pondělí jsme si dětmi ukázali na obrázcích a v knížkách rozdíly mezi vesnicí a městem. Děti poznávaly jednotlivé stavba a budovy, které přiřazovaly do města nebo vesnice. Vysvětlili jsme si výhody a nevýhody města i vesnice. Děti stavěly velká města z Kaply, z molitanových kostek, na zahradě z písku a v lese z klacíků. Na procházce děti poznávaly rostliny : kopretinu, kopřivu, hluchavku a jitrocel. Na zahrádce jsme pečovali o zasazené kytičky a zeleninu.

Dramatizací pohádek O třech prasátkách a Boudo, budku jsme si přiblížily materiály, z kterých se dá dům postavit. Na interaktivní tabuli jsme hledali, co vše potřebujeme ke stavbě domu, jaké nářadí, materiál a techniku.

Také jsme stihli oslavit dvoje páté narozeniny Lukáška a Kristiánka, moc děkujeme za přípravu výborných ovocných špízů a přejeme klukům vše nejlepší.

Ve čtvrtek si děti užily multikulturní projekt o Indii.  Paní lektorka si s dětmi povídala o Indii, na mapě jim ukázala, kde Indie leží. Díky krátké ukázce na interaktivní tabuli se děti dozvěděly, co se v Indii nejčastěji jí, jak vypadají lidé, jak funguje doprava v zemi. Názorná ukázka oblečení a zdobení žen se líbilo především holčičkám . Děti se učily vyjadřování jednotlivých pojmů skrz tanec.

V pátek jsme vyjeli do Toulcova dvora na program Lesního království, děti vnímaly les všemi smysly. Nejdříve se děti musely navonět lesem (najít lesní předměty a otřít si o ně ruce) poté si děti hledaly klíč do lesa-ten představoval jakýkoliv list. Cestou děti měly být potichu a vnímat jen zvuky lesa. Zvuk, který je nejvíce zaujal, později pošeptaly vládci lesa. Následující úkol probíhal ve dvojicích, děti měly najít v lese zvířátko. Poté si děti zahrály na tichá zvířátka, která se schovávají v lese. Poslední úkol: pomocí lup hledat malá živá zvířátka. Děti našly několik broučků, pavoučků, larvy, slimáky, šneky, vážku ale i volavku na lovu. Nechybělo závěrečné hodnocení v kruhu, co se nejvíce dětem na programu líbilo.

Celý týden byl velice vydařený a moc se těšíme na společný fotbalový zápas 🙂

Magdaléna Wagnerová

Básnička: Doma

Každý je doma, tam kde bydlí,

kde má své místo u stolu.

Kde má svou postel a svou židli,

doma jsou všichni pospolu.

Pes má svou boudu, krtek noru,

zajíc má pelech ve křoví.

Vrabčák má místo na javoru,

doma si všichni vyhoví.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko