Rodiče vítáni

Týden v Beruškách od 25.4.-29.4.2022

Čarodějnice

Čarodějnický týden byl plný dobrodružství a krásných zážitků. V pondělí se děti z Berušek společně se Včeličkami vydaly na přátelskou návštěvu do MŠ Dráček v Babicích. Kde jsme se nejdříve nasvačili a poté jsme si užívali dopoledne s novými kamarády a hračkami. Navzájem jsme si předali vyrobené dárky, zazpívali jsme si a vydali jsme se prozkoumat lesopark v blízkosti školky. Děti si vyzkoušely chůzi po dlouhé dřevěné kladině, přeskakování kůlů, prošly si kruhový labyrint a vyřádily se na houpačkách a prolézačkách. 

V úterý jsme tvořili čarodějky z papíru, které nám zdobí chodbu, naučili jsme se novou básničku: Čarodějka. S pomocí kouzelné tužky a knížky Tradice od Albi, už víme co to znamená filipojakubská noc, proč se staví májka a jak je to čarodějnickými silami. V lese jsme hledali správný kus dřeva na stavbu májky.

Ve středu se z dětí staly hodné čarodějky-dobrodějky a namíchali voňavé pytlíčky s bylinkami. Nejprve jsme si bylinky pojmenovali, vysvětlili jsme si, co každá bylinka dokáže vyléčit. Děti si bylinky očichaly a poté se rozhodly, jakou bylinku použijí pro výrobu pytlíku. Na zahrádce jsme si postavili májku a vyrobily jsme čarodějku Evelínku, která nám hlídá školku.

Ve čtvrtek děti dostaly dopis od čarodějky Elvíry, která je prosila o pomoc, protože zlá čarodějka Herdekbaba začarovala louku a les za školkou a hodné čarodějky nemůžou uvařit své zázračné lektvary. Děti se vydaly po fáborcích plnit 10 úkolů. Musely pochytat barevné pavouky, trefit se šiškou na cíl, skákaly po jedné noze, v hmatovém pytlíčku měly vybrat správné věci, jízdou na koštěti proletět dráhu, určit kolik je slabik ve slově, co do řady nepatří, říci zaklínadlo a zasmát se co nejvíce nahlas. Za každý splněný úkol získali část skládačky zlé ježibaby Herdekbaby,kterou bylo potřeba v pátek upálit na ohni. Na zahrádce na děti čekal po splnění úkolů  poklad. 

V pátek jsme se sešli v čarodějných maskách a začali jsme vařit lektvary z holící pěny, potravinářských barev a vody. Na zahrádce si děti opekly buřtíky, spálily jsme zlou čarodějku Herdekbabu a užívali jsme si krásného počasí při hudbě a tanci. 

Magdaléna Wagnerová

Básnička: Čarodějka

Toto bublá, v kotli vaří čarodějka lektvary.

Prazvláštně se na to tváří, copak chystá za čáry?

Mrknem očkem a pak praví: „Pro nemocné vařím zdraví.

Smutným trošku veselí, ať radostí se tetelí.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko