Rodiče vítáni

Týden v Beruškách od 9.5.-13.5.2022

Mláďáta, domácí zvířata

Týden mláďátek nám přinesl krásné společné zážitky a nové poznatky. V pondělí jsme si pomocí demonstračních obrázků utvořili rodiny hospodářských zvířat. Děti spojovaly mláďata s jejich maminkou a tatínkem. Děti se učily novou básničku s pohybem: Zvířata a mláďata. Potrénovali jsme pohyb a zvuky zvířat.

V úterý jsme se vydali brzy na procházku a sbírali jsme květy pampelišek na výrobu šťávy Pampelindy. Nejdříve jsme pampelišky namočili do vody, poté jsme přidali cukr a citrony a nechali jsme 24 hodin louhovat na tmavém místě. Poté jsme šťávu přecedili, uvařili a v pátek jsme si ke svačince na šťávě moc pochutnali.

Středa byla ve znamení výletu, čekal nás tzv. celodeňák do blízkých Stájí Nechánice. V půl 9 jsme vyšli směr Kostelec u Křížků, kde jsme se napojili na modrou turisticky značenou polní cestu. U Dřevěného kříže jsme se posilnili výbornými svačinkami, užili jsme si krásného výhledu po okolí a vydali jsme se dále do Nechánic. Mezi poli a rybníky jsme došli ke krásným loukám, kde už se pásli koně. Na Statku Nechánice nás přivítala sympatická paní majitelka, která si připravila pro děti meloun, jako malé pohoštění. Posilnění melounem jsme vyrazili obhlédnout místní zvířátka – oslíky prasátko, ovečky, kozy a poníky. Povídali jsme si o jejich péči, chovu a užitku z hospodářských zvířat. Děti si mohly zvířátka pohladit, nakrmit a vyčesat. Dále jsme se dozvěděly o životě pštrosa a lam, Prohlédly si stáje, jak jsou připraveni pro koně, když se večer vrátí z pastvy. Děti trhaly pampelišky a zelené listy pro králíky a morčata. Pozorovaly veverku a pohladily si sovu pálenou. Celý výlet i přes horké počasí jsme si maximálně užili 🙂

Společná výtvarná práce ve čtvrtek nám připomněla, co všechno děti zažily na výletě. Práce se jim velice podařila.

V pátek si děti užily rytmickou show na zahradě školky, kde si pořádně zatančily, zazpívaly a užily spoustu legrace a zábavy.

Magdaléna Wagnerová

Básnička: Zvířátka a jejich mláďátka

Slepičko kdákalko, kuřátko voď.

Husičko kejhalko, s housaty choď.

Huňatá ovečko, bílé jehňátko hlídej.

Strakatá kravičko, mlíčko telátku dávej.

Koníčku běloušku, hopsá a běž, s hříbátkem pro oves pojedeš.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko