Rodiče vítáni

Týden V Beruškách:27.3.-31.3.2023

Téma týdne: Petrklíč, zima už je pryč

To byl opět nabity týden 🙂

V pondělí jsme společně s Včeličkami vynesli Moranu a na rozloučenou jsme ji i řekli básničku :

Moranu pryč neseme, už ji tady nechceme.

musíme ji nositi, už nemůže choditi.

Tak i přesto, že nám ta zima letos odolává, doufám, že se toho jara už brzy dočkáme 🙂

V úterý si plavci opět zdokonalili své plavecké i potápěčské schopnosti, ostatní dětí ve třídě nelenily a zvládly zpestřit nástěnku v šatně svými obrázky s rozkvetlými kočičkami a zatančily si na jarní písničku „Jaro dělá pokusy“, kterou si i plavci poslechli po svém návratu z Benešova.

Středa byla kreativní a pohybová. Děti si obtiskávaly kytičky a vytvořily si na čtvrtkách krásné jarní louky a kromě protažení si tělíček při pobytu venku si procvičily i své jazýčky při logopedické chvilce.

Čtvrtek – celodenní výlet plný překvapení. Muzeum Jana Ámose Komenského v Praze usadilo děti do lavic starých až sto let a ukázalo jim, jak se tenkrát ti školáci v té škole měli. Děti se dozvěděly spoustu věcí o pravěku a přesně v pravé poledne sledovaly výměnu stráží na Pražském hradu. Deštík nám sice naše plány trochu překazil ale i tak jsme toho spoustu viděli i zažili.

Pátek byl odpočinkový, hravý a těšící se na svátky velikonoční (děti si zasadily osení, tak snad se nám do Velikonoc vyklube) a na pondělní velikonoční jarmark 🙂

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko